Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Starosta udzielił pozwolenia na przebudowę stadionu w Pile

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Starosta udzielił pozwolenia na przebudowę stadionu w Pile

Podczas zwołanej konferencji na stadionie w Pile starosta pilski Eligiusz Komarowski poinformował o udzielonej zgodzie na rozbudowę obiektu, która ciągnęła się prawie rok.

Na koronie stadionu w Pile odbyła się konferencja z udziałem Janusza Michaelisa wieloletniego szkoleniowca Polonii, Włodzimierza Bystrzyckiego byłego dyżurnego lekarza drużyny z Piły oraz Eligiusza Komarowskiego aktualnego starostę pilskiego. Ten ostatni poinformował o udzielonej zgodzie na rozbudowę obiektu przy ulicy Bydgoskiej. Remont obejmuje budowę trybun na 3,5 tysiąca widzów, remont wieży sędziowskiej czy wymianę oświetlenia oraz nagłośnienia, a cała przebudowa ma kosztować 22,5 miliona złotych.

Pracę będą mogły rozpocząć się w lutym, z tego co wiem, z naszych rozmów wynika, że tak początkowo harmonogram przewidywał, że firma wykonująca te pracę właśnie w lutym tutaj na stadion, plac budowy będzie mogła wejść. – powiedział pilski starosta na konferencji

Sprawa ciągnęła się prawie rok, bo aż 273 dni, w której to doszło do licznych błędów w dokumentacji popełnionych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile. Starosta ma nadzieję, że z przyszłym prezydentem relację będą o wiele lepsze. Natomiast udzielenie pozwolenia na rozbudowę obiektu przy ulicy Bydgoskiej trwało 15 dni, pomimo maksymalnego czasu, jakim jest 65 dni na podjęcie decyzji.

stadionu w Pile
Żużel
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×