Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Trener Stali Gorzów mówi o wadze transferu Jakuba Miśkowiaka

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jan Kamiński

Żużel. Trener Stali Gorzów mówi o wadze transferu Jakuba Miśkowiaka

Transfer Jakuba Miśkowiaka z drużyny Włókniarza Częstochowa do Stali Gorzów był jednym z ciekawszych ekstraligowych ruchów. W Gorzowie wszyscy liczą na to, że to właśnie on będzie brakującym elementem ich układanki i pozwoli Stali włączyć się do walki o najwyższe cele.

Zeszłoroczny sezon był pierwszym, w którym Jakub Miśkowiak prezentował się w roli seniora. Udało mu się wypracować średnią biegową na poziomie 1,448 punktu. W częstochowskiej drużynie był jednak dopiero 5 najskuteczniejszym zawodnikiem. W rozgrywkach 2024 będzie reprezentował barwy Stali Gorzów. Trener drużyny, Stanisław Chomski podczas wizyty w naszym magazynie powiedział, jak ważny był dla niego ten transfer.

-Dla mnie priorytetem był Miśkowiak, pozyskanie Kuby Miśkowiaka, bo jednak na tej pozycji, jaka powstała zawsze mieliśmy jakieś niedociągnięcia, aczkolwiek w kluczowych meczach wcześniej Patrick Hansen, Rafał Karczmarz czy Wiktor Jasiński w jakiś sposób potwierdzali swoją przydatność, niemniej nie była to taka stabilizacja, która dawała nam, teoretyzując gwarancji takiej, a nie innej ilości punktów – powiedział.

Rolą 22-latka będzie zastąpienie Wiktora Jasińskiego, który po dosyć przeciętnym sezonie udał się na wypożyczenie do ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego. Czy Jakub Miśkowiak poprawi swoje wyniki z zeszłego roku i stanie na wysokości zadania zdobywając dla Stali Gorzów potrzebne punkty? Tego dowiemy się w nowym sezonie, który rozpocznie się już w kwietniu.

Jakub Miśkowiak
fot. Jakub Miśkowiak
Włókniarza
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *