Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Grzegorz Walasek szokuje kibiców! Daje do zrozumienia, że priorytet na torze

Grzegorz Walasek
Fot. Marta Astachow

Autor: Redakcja

Grzegorz Walasek szokuje kibiców! Daje do zrozumienia, że priorytet na torze

Grzegorz Walasek, doświadczony żużlowiec, dołączył do drużyny Enea Falubazu Zielona Góra, co było zaskoczeniem dla kibiców INNPRO ROW-u Rybnik. Po pięciu sezonach w Ostrowie Wielkopolskim postanowił podjąć nowe wyzwanie. Wcześniej rozważał oferty innych klubów, m.in. Orła Łódź i InvestHousePlus PSŻ Poznań.

Jednakże, mimo że Walasek będzie reprezentować Rybnik na torze, dołączył również do sztabu szkoleniowego Enea Falubazu. Będzie szkolił młodych zawodników, głównie w klasie 250cc, ale także zajmie się mini żużlem. Decyzja ta wywołała pewne kontrowersje wśród kibiców INNPRO ROW-u, którzy zaczęli się zastanawiać, czy nowa rola wpłynie na formę Walaska na torze.

Sam zawodnik podkreśla, że jazda będzie dla niego priorytetem, a nowe obowiązki trenerskie nie przeszkodzą mu w pełnym zaangażowaniu na torze. Mimo kontrowersji Walasek nie zamierza kończyć kariery i skupi się na udanym sezonie w barwach Rybnika.

W odpowiedzi na obawy kibiców Walasek zapewnia, że będzie starał się pogodzić obie funkcje. Aktywność na torze ma dla niego zawsze najwyższy priorytet, a udzielenie wsparcia i przekazanie doświadczenia młodszym zawodnikom będzie dodatkowym elementem jego działalność -przekazał przez klubowe media Falubazu

Niezależnie od reakcji kibiców, INNPRO ROW Rybnik liczy na jak najlepszą dyspozycję Walaska i jego wsparcie w walce o powrót do PGE Ekstraligi. Początek sezonu będzie jednak trudny, zwłaszcza podczas wyjazdowego meczu w Poznaniu, gdzie niektórzy jeszcze nie wybaczają zachowania Walaska.

Walasek
Fot. Paweł Wilczyński
PSŻ Poznań
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUZLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *