Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Powrót żużla do Krakowa: Speedway Kraków z solidnym składem na torze!

Żużel
Fot. Speedway Kraków//Facebook

Autor: Redakcja

Powrót żużla do Krakowa: Speedway Kraków z solidnym składem na torze!

Wracamy do emocji żużlowych w Krakowie! Po przerwie trwającej cztery lata, liga żużlowa powraca do tego miasta. W grudniu 2023 roku powstała spółka sportowa o nazwie Speedway Kraków, ale formalnie zespół ten będzie występować jako rezerwowy dla Texom Stali Rzeszów w Krajowej Lidze Żużlowej. To oznacza, że fani z Nowej Huty będą mieli okazję oglądać solidną drużynę w akcji żużlowej.

Krakowski zespół na żużlu będzie oparty na dwóch doświadczonych żużlowcach, którzy nie znaleźli miejsca w składzie nowego uczestnika Speedway 2. Ekstraligi – Rafale Karczmarzu i Maticiu Ivaciciu. Obaj zawodnicy zostaną wypożyczeni do Krakowa. Oprócz nich, na torze pojawią się także młodzi zawodnicy z Rzeszowa, którzy należą do kategorii U24 i juniorów. Oczywiście ich priorytetem będzie reprezentowanie Texom Stali w Speedway 2. Ekstralidze, ale dzięki formalnemu statusowi krakowskiego zespołu jako rezerw Stali, będą mieli również szansę rywalizacji w Krajowej Lidze Żużlowej.

— To jest ukłon w stronę Krakowa, bo państwo dobrze pamiętają rok 2019, że nie było u nas żużla i to był smutny rok. W Krakowie tych smutnych lat już jest kilka i to jest ośrodek, który trzeba pomóc odrodzić. Nam też ktoś wtedy pomógł. Teraz my pomożemy Krakowowi, ale będziemy mieli też z tego korzyści. Nasi zawodnicy będą mieli więcej jazdy i mam nadzieję, że zaprocentuje to w tej pierwszej lidze, w której będą startowali na co dzień. — wyjaśnił prezes Michał Drymajło, podczas prezentacji zespołu Texom Stali Rzeszów.

W składzie Krakowa znajdą się utalentowani żużlowcy, takie jak Mateusz Świdnicki, Jesper Knudsen, Anże Grmek, Wiktor Rafalski, Jakub Poczta czy Bartosz Curzytek. Warto zaznaczyć, że skład krakowskiej drużyny prawdopodobnie nie będzie ograniczał się wyłącznie do zawodników Stali Rzeszów, gdyż na rynku transferowym w żużlu nadal dostępni są doświadczeni żużlowcy z rozpoznawalnymi nazwiskami. Słychać nawet, że podczas trwania sezonu Kraków może się wzmocnić o 1-2 dodatkowych zawodników, co dodatkowo podkręci rywalizację na torze.

sportu żużlowego
Fot. Żużel Kraków//Facebook
Powrót żużla do Krakowa
Fot. Żużel Kraków/Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×