Aktualności/Turnieje Indywidualne

Fantastyczni Paluch i Sadurski, sensacyjny awans Kacpra Andrzejewskiego! Eliminacje MIMP [RELACJA]

Finał MIMP

Autor: Krzysztof Choroszy

W czwartek 3 sierpnia miały odbyć się trzy rundy eliminacji Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, w których młodzieżowcy mieli zmierzyć się o 13 miejsc w turnieju finałowym w Lublinie. Z powodu stanu toru po opadach deszczu zawody w Rzeszowie zostały odwołane i zostaną rozegrane w nowym terminie. W pozostałych rundach walczono więc o 8 przepustek do wielkiego finału, po 4 na każdy z turniejów.

Stanisław Chomski o skandalu w Krośnie “. Trzeba się uderzyć w pierś i powiedzieć “tu był problem”

Eliminacje MIMP w Gdańsku

Zawody zgodnie z planem rozpoczęły się o godzinie 17:00, mimo deszczu, jaki w czwartek nawiedził stolicę województwa Pomorskiego. Na starcie zawodów nie zobaczyliśmy jednego z faworytów, Jakuba Krawczyka, który wycofał się z zawodów. Zawody pewnie wygrał Sadurski, podobnie jak Paluch pomylił się on tylko raz w wyścigu 15., za jego plecami uplasował się Karczewski z 12 puntkami.

Trzecie miejsce sensacyjnie zajął Kacper Anderzjewski, który przed zawodami nie był często wymieniany w gronie kandydatów do awansu, pokonując między innymi czwartego Kacpra Grzelaka, ostatniego z przepustką do finału, czy Denisa Zielińskiego. Zieliński w biegu dodatkowym zmierzył się z Janem Przanowskim o miano rezerwowego na turniej w Lublinie, ostatecznie to reprezentant grudziąckiego GKM-u był gurą, zapewniając sobie miejsce w obsadzie finału pod numerem 17 lub 18.

Eliminacje MIMP w Zielonej Górze

Turniej rozpoczęto o godzinie 17:00, a pogoda w Zielonej Górze dopisywała ściganiu. W obsadzie zawodów mieliśmy dwie zmiany, kontuzjowanego Pawła Trześniewskiego zastąpił Filip Seniuk, a jego miejsce jako rezerwowego, zajął Kacper Rychliński. Najlepszy okazał się Oskar Paluch, który przez całe zawody był prawie nieomylny, bo pomylił się tylko raz, tuż za nim uplasował się reprezentant miejscowych Michał Curzytek z 13 puntkami.

O pozostałe dwa miejsca premiowane awansem, walka toczyła się aż do ostatniej serii, kiedy to 3. i 4. lokatę zapewnili sobie Sebastian Szostak i Mateusz Dul. Za plecami pierwszoligowców mieliśmy ogromny ścisk, bo aż 4 żużlowców z 10 „oczkami”, ostatecznie miano rezerwowego na finał MIMP wywalczył Oskar Hurysz. Zaskoczeniem jest na pewno brak awansu Kacpra Pludry, jednego z czołowych żużlowców PGE Ekstraligi.