Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Rewolucja na ławce trenerskiej: Janusz Ślączka nowym trenerem Włókniarza Częstochowa

Żużel
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Redakcja

Żużel. Rewolucja na ławce trenerskiej: Janusz Ślączka nowym trenerem Włókniarza Częstochowa

W tym sezonie wiele się dzieje na ławce trenerskiej. Tauron Włókniarz Częstochowa właśnie ogłosił odejście Lecha Kędziory z klubu. Jego miejsce zajmie teraz Janusz Ślączka, który został oficjalnie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec.

Ślączka spędził ostatnie trzy lata jako trener zespołu GKM Grudziądz. Fani w Grudziądzu doskonale pamiętają rok 2021, gdy w imponujący sposób udało mu się utrzymać drużynę w PGE Ekstralidze. Niestety, w tym sezonie nie sprostał oczekiwaniom, nie zapewniając awansu do fazy play-off. To spowodowało, że władze klubu podjęły decyzję o rozstaniu.

Podobnie wyglądała sytuacja we Włókniarzu, gdzie oczekiwania były ogromne, a Lech Kędziora nie sprostał wyzwaniu. Dlatego też władze klubu uznały, że nadszedł czas na zmiany. Dla Janusza Ślączki jest to ogromna szansa, gdyż dotąd nie miał okazji prowadzić tak silnego zespołu jak właśnie częstochowskie Lwy.

– W ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji dotyczących kształtu sztabu szkoleniowego Włókniarza Częstochowa w sezonie 2024. Z radością informujemy, że trenerem Biało-Zielonych w przyszłym roku będzie Janusz Ślączka – czytamy w komunikacie Włókniarza Częstochowa

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *