Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Już niedługo Rafał Dobrucki ogłosi skład reprezentacji Polski. 3 zawodników z pewnym powołaniem

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Już niedługo Rafał Dobrucki ogłosi skład reprezentacji Polski. 3 zawodników z pewnym powołaniem

Żużlowa reprezentacja Polski składa się z kilkunastu zawodników, jeżdżących w różnych rozgrywkach międzynarodowych. Zwyczajowo grono reprezentantów ogłaszane jest w drugiej połowie listopada, już po okresie transferowym. Rafał Dobrucki, selekcjoner reprezentacji ma już ułożoną listę żużlowców.

Gotowe zestawienie przyszłorocznej drużyny narodowej trafi do związku, gdzie będzie musiało zostać zaakceptowane, co jest tylko formalnością. Według polskizuzel.pl Dobrucki ogłosi skład reprezentacji w ciągu kilku następnych dni.

Wedle informacji z portalu kadra liczyć będzie około 12 zawodników. Pewne miejsce w składzie mają: Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera i Szymon Woźniak. Wszystko ze względu na regulamin, który nakazuje, aby stali uczestnicy cyklu Grand Prix mieli zagwarantowane miejsce w reprezentacji. Wybrani żużlowcy nie będą rywalizować tylko w elitarnym cyklu. Polaków czeka rywalizacja w Speedway of Nations, gdzie powalczymy o pierwsze złoto, a także obrona tytułu mistrzów Europy par.

Lista, którą Rafał Dobrucki ogłosi już niedługo, będzie oczywiście mogła zmienić się w przeciągu trwania sezonu. Decydować ma forma, jaką będą prezentować w danym momencie powołani zawodnicy. Kto dołączy do reprezentacji prócz naszych stałych uczestników cyklu Grand Prix? Przekonamy się niebawem.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *