Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Prezydent Leszna krytykuje kary za szkolenie. Ciekawa propozycja rozwiązania sprawy

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Prezydent Leszna krytykuje kary za szkolenie. Ciekawa propozycja rozwiązania sprawy

Kary za szkolenie, które zostały nałożone na kluby, wywołały wiele dyskusji. Szczególnie że ich zapłacenie bądź nie miało również wpływ na przyznanie licencji.

W minionym tygodniu poznaliśmy ekipy, które otrzymały odmowę przyznania licencji na przyszły sezon. W tym gronie znalazły się Unia Leszno, Stal Gorzów, Ostrovia Ostrów, Kolejarz Opole i Kolejarz Rawicz. Wśród większości z nich taki stan rzeczy spowodowany był karami szkoleniowymi. W przypadku Unii i Stali problem udało się rozwiązać przez zapłacenie kar. Większy kłopot mieli w Ostrowie, gdyż aby pozyskać środki na spłatę należności, wypożyczyli oni Jakuba Krawczyka do Sparty Wrocław.

Propozycja rozwiązania sprawy kar za szkolenie

Dla wielu ekspertów komentujących całą sytuacje kuriozalne wydaje się to, że wśród ukaranych drużyn znalazły się ośrodki, które słyną ze szkolenia dobrych juniorów. Sprawa jest jednak dużo szersza. Ciekawe rozwiązanie zaproponował były prezes Unii Leszno, Rufin Sokołowski. Dla elka.pl powiedział on, że ukarane drużyny mogłyby być zobligowane do zwiększenie nakładu na szkolenie młodzieży właśnie do wysokości tych kar.

– Paradoksem jest to, że gdyby nie te ukarane kluby, to nie wiem, jak wyglądałby polski żużel. Moim zdaniem jedynym wyjściem honorowym dla PZM, jeżeli nie da się cofnąć tych decyzji, to zobligowanie tych klubów do zwiększenia nakładów na szkolenie młodzieży właśnie do wysokość tych kar – proponuje Rufin Sokołowski w rozmowie z elka.pl.

Przyszłoroczna pomoc dla Unii Leszno

Z kolei prezydent Leszna, Łukasz Borowiak nazywa całą sprawę kuriozum, z którym nie zgadza się jako samorządowiec. Zdradza on również, że w przyszłym roku stadion czeka remont oświetlenia, a także wymiana band. Całość wyniesie prawie 3 miliony złotych. Klub nie zostanie jednak sam, a w przyszłorocznym budżecie miejskim znajdą się również pieniądze na pomoc Unii Leszno.

– Dla mnie to kuriozum, jakiego jeszcze nie było. Co jeszcze wymyślą? W przyszłym roku czeka nas modernizacja oświetlenia na stadionie, to koszt prawie 3 mln zł., wymiana band. Staramy się też pomóc klubowi, jestem po rozmowach z przedstawicielami radnych, i w budżecie, który uchwalimy 28 grudnia, znajdzie się prawie 2 mln złotych dla Unii Leszno i 0,5 mln zł na wsparcie innych klubów. To są olbrzymie pieniądze i nie zgadzamy się jako samorządowcy z podejściem do nas ekstraligi – mówił Prezydent Leszna dla elka.pl.

343880380 781076446962255 7132545445116690075 n
Fot. Czarny Productions
Unia Leszno
Fot. Czarny Productions

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *