Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Mimo burzliwej przeszłości, mają dobre relacje. Prezes zaprosił byłego zawodnika na mecz w 2024

żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Mimo burzliwej przeszłości, mają dobre relacje. Prezes zaprosił byłego zawodnika na mecz w 2024

Adrian Gała zamieścił na swoim profilu na Facebooku wpis poświęcony jednemu z jego sponsorów. Komentarz zostawił Jakub Kozaczyk, a więc prezes PSŻ-u Poznań. Mogło się wydawać, że relacje obu panów będą chłodne po tym, co wydarzyło się w sezonie 2023. Nic podobnego.

Prezes Jakub Kozaczyk wystosował zaproszenie

„Zapraszamy na mecz do Poznania” – taki komentarz zamieścił pod wpisem swojego byłego zawodnika sternik poznańskiego klubu. Póki co mało prawdopodobne jest to, by Gała zawitał na Golęcin w roli innej niż widz. Zawodnik ma co prawda podpisany kontrakt z Energa Wybrzeżem Gdańsk, ale jest to tylko umowa „warszawska”, a klub raczej nie będzie korzystać z jego usług.

W Poznaniu z kolei dostali od losu kolejną szansę na utrzymanie się w Speedway 2. Ekstralidze. PSŻ zajął ostatnie miejsce na zapleczu PGE Ekstraligi w sezonie 2023, jednak przez problemy natury licencyjnej spowodowanymi zmianą przepisów w polskich ligach, Trans MF Landshut Devils był zmuszony zwolnić swoje miejsce.

Klub uderzał w zawodnika

Adrian Gała podpisał kontrakt na sezon 2023 w Poznaniu, jednak w trakcie sezonu stracił miejsce w składzie. Ponadto publicznie o niechęci do jego zatrudnienia wypowiedział się były trener „Skorpionów”, Tomasz Bajerski. W zawodnika uderzył również sam klub, kiedy w mediach społecznościowych w odpowiedzi na jego oświadczenie napisano, że „nie będą kopać leżącego”. Sam Gała wielokrotnie podczas sezonu brał udział w wypadkach i na moment nawet zawiesił swoją karierę, by nieco odpocząć od zamieszania wokół jego osoby.

Galaa
Fot. Sandra Rejzner
Adi Gala
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *