Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Adrian Gała przekazał informacje o swojej przyszłości. Podpisał kontrakt

Adrian Gała
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Adrian Gała przekazał informacje o swojej przyszłości. Podpisał kontrakt

Adrian Gała ma za sobą bardzo trudny sezon. Wychowanek Startu Gniezno podczas jego trwania nie dość, że notował słabe wyniki, to jeszcze regularnie brał udział w wypadkach. 28-latek nie zamierza się jednak poddawać i już podpisał kontrakt na sezon 2024. Póki co jest to umowa „warszawska”.

O swojej decyzji za pomocą mediów społecznościowych poinformował sam zawodnik.

Witam. Przygotowania sprzętowe już praktycznie zakończone, przygotowania fizyczne i mentalne zaczęte od początku Listopada. Na ten moment w lidze Polskiej zdecydowałem się na podpisanie Kontrakru „warszawskiego” w Energa Wybrzeżu Gdańsk – napisał zawodnik.

Oznacza to, że Gała będzie czekał na oferty na początku sezonu 2024. Nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu Energa Wybrzeża Gdańsk.

Adrian Gała już od siedmiu lat rywalizuje jako senior. Najlepsze sezony zaliczył w latach 2018-2019, kiedy to jego rodzimy Start Gniezno jeździł w 1. Lidze Żużlowej. Gała był wtedy jednym z liderów drużyny, kręcąc się w okolicach średniej dwóch punktów na bieg.

Miniony rok był najsłabszym w jego seniorskiej karierze. 28-latek zupełnie nie radził sobie w barwach PSŻ-u Poznań. W dziewięciu meczach wygrał zaledwie dwa wyścigi, a jego średnia wyniosła zaledwie 1,154 punktu na bieg.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV DZIŚ NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *