Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Żużel. W Gdańsku rośnie niesamowity projekt. Mają potężne wsparcie i duże ambicje

Żużel
Fot. ORLEN Akademia Sportu Wybrzeże//Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. W Gdańsku rośnie niesamowity projekt. Mają potężne wsparcie i duże ambicje

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że gdańska szkółka otrzymała ogromne wsparcie finansowe w postaci nowego sponsora tytularnego, jakim został Orlen. Dzięki temu Akademia Sportu Wybrzeże, prowadzona przez Krystiana Plecha ma realne ambicje zostanie najlepszym ośrodkiem szkoleniowym w kraju.

Orlen w trakcie trwania minionego sezonu rozpoczął współpracę z dwiema szkółkami: Z Grudziądza i z Krosna. Koncern paliwowy nie chcę tylko i wyłącznie sponsorować najlepszych, a także pragnie pomóc w polskim szkoleniu. Teraz będą oni finansować również szkółkę miniżużlową z Gdańska. O nowym sponsorze szkółki opowiedział w wywiadzie za sport.trojmiasto.pl Krystian Plech.

Rzeczywiście były obawy o budżet, gdyż czasy są trudne i nie jest to łatwe, aby pozyskać nowych sponsorów, pomimo ulg podatkowych dla firm, które sponsorują sport. Nie załamalibyśmy się i jakoś byśmy to zorganizowali. Pozyskaliśmy jednak ważnego mecenasa sportu, jakim jest Orlen, który wspiera sport zawodowy, związki sportowe, drużyny młodzieżowe, a także Bartosza Zmarzlika, Mateusza Cierniaka czy szkółki żużlowe w Krośnie i Grudziądzu.

-Zostaliśmy jednak pierwszym projektem mini żużlowym pod skrzydłami marki Orlen, co nas bardzo motywuje, że praca, którą wykonaliśmy w tym roku, została dostrzeżona, a nasze ambitne plany na przyszłość zyskały aprobatę takiej firmy, z którą kibice Wybrzeża mają wspaniałe wspomnienia, bo Rafineria w przeszłości wspierała gdański żużel, w latach, do których wszyscy lubimy z sentymentem wracać – mówił syn wielkiej żużlowej legendy dla sport.trojmiasto.pl.

W Gdańsku ciągle chcą się rozwijać. Już w przyszłym sezonie mają na celu wystawić drużynę miniżużlową, a także startować w zawodach parowych i indywidualnych. Koszty funkcjonowania szkółki wzrosną, jednak dzięki współpracy z Orlenem nie dotkną one w znacznym stopniu prawidłowego funkcjonowania akademii. Tak o tym mówił Plech.

-Tak jak mówiłem, chcemy cały czas rozwijać się i tworzyć nowe rzeczy, a to uzależnione jest od budżetu. Naszym głównym celem na przyszły rok jest to, by kolejni nasi zawodnicy zdali licencję i byli uprawnieni do startu w zawodach rangi PZM. Prawdopodobnie uda nam się wystawić zespół do rozgrywek ligowych miniżużla. Ponadto chcemy startować w zawodach parowych czy indywidualnych. Trzeba będzie się zaopiekować tymi zawodnikami, więc koszty naturalnie spadną na nasz klub, a co za tym idzie, wydatki wzrosną.

-Wsparcie z tytułu umowy z Orlen nam bardzo pomoże. Naszym celem jest też dalej rozwijać szkolenie, by tych wychowanków było jak najwięcej. Może zachęci to kolejne osoby do przyjścia na nasze treningi. Mówi się, że teraz dzieci nie garną do sportu, ale na naszym przykładzie widzimy, że tak nie jest. Trzeba im tylko zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju. Życzymy sobie, by udało się nam wychować solidnych zawodników ligowych, a kto wie, może kolejnego mistrza świata. To też moja prywatna misja, by kontynuować to, co sprawiało frajdę mojemu tacie. Po wszystkim, co się działo w tym sezonie, widzę, że jest dla kogo to robić – wyjaśnił.

359818697 652912620224150 7690281728052415603 n
Fot. ORLEN Akademia Sportu Wybrzeże//Facebook
387871441 17983118372523186 6577961123056343587 n
Fot. ORLEN Akademia Sportu Wybrzeże//Facebook

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *