Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Prezes Polonii Bydgoszcz o Staszewskim -„Do tej pory się nie udało” pozyskać szkoleniowca Arged Malesa Ostrów

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Redakcja

Żużel. Prezes Polonii Bydgoszcz o Staszewskim -„Do tej pory się nie udało” pozyskać szkoleniowca Arged Malesa Ostrów

Niezwykła postać trenera Mariusza Staszewskiego stanowi jedno z najważniejszych ogniw w Ostrowie Wielkopolskim, będąc jednocześnie powodem do refleksji wśród działaczy innych klubów żużlowych, w tym Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Prezes Bydgoszczy, Jerzy Kanclerz, w rozmowie z Kurierem Ostrowskim wyraził swój podziw dla Staszewskiego, twierdząc, że to jedno z pięciu marzeń, by kiedyś mieć go w swojej drużynie, podkreślał sternik klubu z Metalkas 2. Ekstraliga.

Staszewski, według wypowiedzi Kanclerza, to kompletny szkoleniowiec, który posiada umiejętności w zakresie znajomości toru, motocykli i doskonałej pracy z młodzieżą. Warto zauważyć, że prezesa Polonii Bydgoszcz podkreślił, że wraz z kompetencjami Staszewskiego wiążą się również pewne ograniczenia, zwłaszcza w kwestiach taktycznych i regulaminowych, jednak całościowa ocena trenera jest nadzwyczaj pozytywna.

Takich trenerów jak Mariusz można policzyć na palcach jednej ręki. Chodzi mi to, że w Ostrowie macie kompletnego szkoleniowca, który zna się na torze, motocyklach i ma świetną rękę do młodzieży. Za te elementy wystawiłbym mu najwyższą ocenę. Czwórkę z plusem dałbym tylko za taktykę i regulaminy, aczkolwiek to i tak niewiele zmienia. Jestem pod wielkim wrażeniem kompetencji Mariusza. To jeden z pięciu trenerów, którego chciałbym kiedyś zatrudnić w Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Do tej pory się nie udało, ale Mariusz wie, co o nim myślę i mam wrażenie, że wcale nie wyklucza takiego ruchu w przyszłości. Na razie jest jednak w Ostrowie, więc spekulacje nie mają sensu. – tłumacz Jerzy Kanclerz dla Kuriera Ostrowskiego

Analizując tę sytuację, można dostrzec, że dla Polonii Bydgoszcz brak pozyskania Staszewskiego stanowi nie tylko brak znakomitego specjalisty, ale również stratę potencjalnej przewagi u konkurencji. Prezes Kanclerz wyraźnie zaznaczył, że taka decyzja byłaby dla niego jednym z najważniejszych posunięć w budowie drużyny.

Jednakże, Staszewski pozostaje wierny Ostrowowi, co stanowi o sile więzi między trenerem a klubem. Dla kibiców Arged Malesa Ostrów to znak, że ich klub posiada jednego z najcenniejszych szkoleniowców w kraju.

Czy Bydgoszcz straciła utalentowanego trenera? To pytanie pozostaje otwarte, jednak można przypuszczać, że prezesa Polonii Bydgoszcz będzie obserwować rozwój sytuacji, gotowy wykorzystać każdą okazję, by w przyszłości pozyskać Mariusza Staszewskiego do swojej drużyny. Tymczasem, dla Ostrowa Wielkopolskiego, Staszewski pozostaje jednym z kluczowych elementów ich sukcesów i duma dla całego klubu

Żużel
Fot. Emilia Hamerska – Lengas
Sparing Bydgoszczy

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *