Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Prace na stadionie nie przeszkodzą. Mają konkretny termin na pierwszy trening

żużel
Fot. Natalia Gotter

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Prace na stadionie nie przeszkodzą. Mają konkretny termin na pierwszy trening

Coraz bliżej rozpoczęcia sezonu 2024 na polskich torach. Jesteśmy już w lutym, a więc już w następnym miesiącu poszczególne drużyny zaczną wyjeżdżać na tor. Precyzyjne plany mają już w Gdańsku, a prace na stadionie przy odwodnieniu liniowym w niczym mają nie przeszkodzić.

Odwodnienie liniowe będzie gotowe

Prace na stadionie Energa Wybrzeża Gdańsk odbywają się pod nadzorem Gdańskiego Ośrodka Sportu, który administruje obiektem. Został już wybrany realizator zamówienia, które będzie kosztowało ponad milion złotych. Został już także jasno określony termin zakończenia prac. Odwodnienie liniowe jest wymogiem nałożonym na kluby Metalkas 2. Ekstraligi, w związku z czym Wybrzeże było zmuszone do modernizacji toru pod rym względem.

Przekazaliśmy już wykonawcy plac budowy, który ma czas na przeprowadzenie zleconych prac do 8 marca – przekazał portalowi trojmiasto.pl Grzegorz Pawelec, główny specjalista ds. komunikacji GOS

Energa Wybrzeże Gdańsk – pierwszy trening 20 marca

Gdańszczanie mają oczywiście w planach jeszcze w marcu wyjechać na swój domowy obiekt. Rafał Sumowski, rzecznik prasowy klubu, przekazał, że menedżer Eryk Jóźwiak podchodzi do wyjazdu na tor spokojnie i nie ma w planach robić tego wcześniej niż po połowie miesiąca poprzedzającego start rozgrywek. Wielu trenerów i menedżerów patrzy w niebo już z początkiem trzeciego miesiąca roku, jednak z reguły pogoda nie jest na tyle łaskawa, by treningi odbyć tak szybko.

Jeśli dopiszą warunki pogodowe, menedżer Eryk Jóźwiak planuje pierwszy trening około 20 marca. Nie przewidujemy, aby prace związane z odwodnieniem liniowym miały zakłócić ten harmonogram – przekazuje rzecznik Energa Wybrzeża Gdańsk portalowi trojmiasto.pl

Metalkas 2. Ekstraliga startuje dopiero 13 kwietnia, a gdańszczanie przywitają sezon dzień później, a więc w niedzielę, 14 kwietnia. Wówczas na własnym obiekcie podejmą drużynę Cellfast Wilków Krosno. Jeśli więc plany z wyjazdem na tor 20 marca powiodą się, drużyna będzie miała ponad trzy tygodnie na treningi mające na celu zapoznanie się z geometrią toru przez nowych zawodników, a także wypracowanie jak najbardziej powtarzalnego przygotowania toru.

Wybrzeze
Fot. Natalia Gotter
Żużel
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *