Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Poznaliśmy nową datę pierwszego meczu finałowego 1. Ligi Żużlowej

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Poznaliśmy nową datę pierwszego meczu finałowego 1. Ligi Żużlowej

Już niedługo czeka nas pierwszy mecz finałowy 1. Ligi Żużlowej, w którym ROW Rybnik podejmie u siebie Enea Falubaz Zielona Góra. Początkowo spotkanie miało odbyć się 30 września, jednak wiemy, że żużlowcy nie wyjadą tego dnia na stadionie w Rybniku.

Pierwsze starcie finałowe na zapleczu PGE Ekstraligi odbędzie się dzień wcześniej, niż planowano, czyli w piątek 29 września. Wszystko przez to, że w pierwotnym terminie spotkania odbywać się będzie Grand Prix Polski w Toruniu, w którym wystąpi zawodnik ROW-u, Jan Kvech. Czech zastąpi kontuzjowanego Macieja Janowskiego, jako drugi rezerwowy cyklu. Przypomnijmy, że pierwszy z nich, Andrzej Lebiediew, zastępować będzie kontuzjowanego w Grand Prix Łotwy Andersa Thomsena.

Finał 1. Ligi Żużlowej ma jednego faworyta, którym niezaprzeczalnie jest Enea Falubaz Zielona Góra. Zielonogórzanie nie zaznali ani razu smaku porażki w całym sezonie i pewnie zmierzają do tego, aby w przyszłym roku w końcu powrócić na ekstraligowe salony. Rybniczanie do tego spotkania podejdą w roli drużyny skazywanej na porażkę i kto wie, może uda im się zagrozić Falubazowi w marszu po awans.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *