Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Młody Żużlowiec z Gorzowa gotowy na wyzwania sezonu! Rozmowa o błędach i ambicjach w nadchodzącym sezonie

Stali Gorzów
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Redakcja

Żużel. Młody Żużlowiec z Gorzowa gotowy na wyzwania sezonu! Rozmowa o błędach i ambicjach w nadchodzącym sezonie

Oskar Paluch, utalentowany zawodnik EBUT.PL STAL Gorzów, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat nadchodzącego sezonu i swojego pierwszego pełnego roku w PGE Ekstralidze w wywiadzie dla ekstraliga.pl. Młody żużlowiec nie tylko poruszył kwestie przygotowań fizycznych, ale również zdradził, jakie cele stawia sobie na tegoroczne zmagania na torze.

„Miałem złamany obojczyk, ale na szczęście wszystko jest w porządku. Praktycznie już trzy tygodnie po złamaniu wszystko było dobrze. Jeśli chodzi o moją sprawność fizyczną – również jest bardzo dobrze. Cały czas przygotowuje się do sezonu, regularnie trenuję i wszystko zmierza w dobrym kierunku.”

Wypowiedź Palucha ukazuje jego determinację i skuteczność w powrocie do formy po kontuzji. Jego profesjonalne podejście do przygotowań fizycznych zdaje się być kluczowym elementem sukcesu. –„Uważam, że mój pierwszy, pełny sezon był udany. Przede wszystkim zebrałem dużo doświadczeń, zwłaszcza końcówka sezonu była bardzo udana. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie utrzymam stabilną formę i będę szedł do przodu.”

Oskar Paluch podkreśla wartość doświadczeń zdobytych podczas pierwszego pełnego sezonu w ekstralidze. Jego optymizm co do przyszłości świadczy o rosnącej pewności siebie i zdolnościach do adaptacji do różnych warunków na torze.

„Zdecydowanie bardzo często zdarzają mi się błędy. Nie mam tyle doświadczenia, co moi starsi koledzy, ale staramy się je niwelować. Jestem jeszcze młodym zawodnikiem i błędy są sprawą normalną, szczególnie przy tak dużym stresie podczas jazdy w PGE Ekstralidze. Myślę, że z czasem, gdy będę bardziej objeżdżonym i doświadczonym zawodnikiem, będzie ich coraz mniej.”

Młody żużlowiec przyznaje się do błędów, ale jednocześnie podkreśla, że są one naturalnym elementem rozwoju w trudnym środowisku PGE Ekstraligi. Jego otwarta postawa wobec własnych słabości świadczy o zdrowym podejściu do sportu.

„Staram się podpatrywać każdego z drużyny po trochu. Jeden zawodnik ma lepsze starty, z kolei drugi lepiej rozgrywa jazdę na trasie. Na pewno dobrym żużlowcem do podpatrywania jest Bartosz Zmarzlik. Podobnie jest z Martinem Vaculikiem, który ma bardzo dobre starty i fajnie jest się od niego dowiedzieć czegoś nowego w tej kwestii, ale generalnie każdy ma coś, z czego można brać przykład.”

Oskar Paluch zaznacza, że inspiruje się doświadczeniem kolegów z drużyny, zwłaszcza bardziej doświadczonych zawodników, takich jak Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik. Jego gotowość do nauki od innych pokazuje chęć ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.

Warto podkreślić, że Paluch nie tylko koncentruje się na kwestiach związanych z PGE Ekstraligą, ale również uczestniczy w zawodach za granicą, takich jak szwedzka Allsvenskan League. To świadczy o jego zaangażowaniu i chęci zdobywania różnorodnych doświadczeń.

Wspomniany przez niego udział w szwedzkiej lidze był dla niego cennym doświadczeniem: „Jazda w lidze szwedzkiej była dla mnie bardzo fajnym doświadczeniem. W Szwecji są bardzo dobre tory pod kątem nauki jazdy, nieco inne niż w Polsce. Dla mnie to bardzo dobra nauka pod względem techniki jazdy, zwłaszcza że są tam bardzo ciężkie i trudne technicznie tory.”

Oskar Paluch zaznacza, że szwedzkie tory są technicznie trudne, co stanowiło dla niego doskonałe wyzwanie. Jego pozytywne spojrzenie na rywalizację w lidze szwedzkiej wskazuje, że jest gotów rozwijać się także poza granicami naszego kraju.

Na pytanie dotyczące przyszłych planów, Paluch podkreśla, że choć ma cele, nie chce narzucać sobie zbędnej presji: „Wiadomo, że mam jakieś cele, ale nie chcę zapeszać i narzucać na siebie zbędnej presji. Liczę na to, że cele, które sobie po cichu założyłem, przyjdą same, dzięki czerpaniu przyjemności z jazdy i nie będę o nich myślał zbyt często.”

Młody żużlowiec wykazuje zdrowe podejście do sportu, kładąc nacisk na frajdę z jazdy i stopniowe eliminowanie błędów. Jego otwarta postawa i chęć ciągłego doskonalenia sprawiają, że Oskar Paluch z pewnością będzie śledzony przez fanów żużla w nadchodzącym sezonie.

374766223 822846059849167 5063404602099285655 n
Fot. Roman Biliński
369603522 6747714841933161 5212554999328234255 n
Fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *