Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. ORLEN sponsorem tytularnym Akademii Sportu Wybrzeże!

Żużel
Turniej Z. Plecha

Autor: Redakcja

Żużel. ORLEN sponsorem tytularnym Akademii Sportu Wybrzeże!

Największy sponsor polskiego sportu – ORLEN , został sponsorem tytularnym naszej Akademii. Tym samym klub dołączył do wybitnego grona sportowców, związków sportowych, klubów i instytucji wspieranych przez markę ORLEN.
Na mocy podpisanej umowy ORLEN., wspierać będzie misję, jaką jest wspieranie rozwoju dzieci w sportach motorowych. W zakończonym niedawno sezonie 2023 nasza Akademia rozpoczęła działalność w prowadzeniu zajęć na gdańskim mini torze. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się wyremontować warsztat, zakupić sprzęt niezbędny do trenowania przez adeptów i organizować treningi z odpowiednią częstotliwością. Działania sprawiły, że liczba zawodników, którzy uczestniczyli w zajęciach na torze, wzrosła z czterech do dwudziestu. Obecnie cala grupa przygotowuje się do sezonu 2024 poprzez zajęcia ogólnorozwojowe.
  • Cieszymy się, że praca jaką wykonaliśmy została zauważona i doceniona przez największego mecenasa polskiego sportu jakim jest ORLEN. Jestem bardzo dumny, że relacje i projekty, które razem z marką ORLEN współtworzymy od 2021 przy okazji turnieju ORLEN GOLDEN BOY TROPHY, zaowocowały teraz wsparciem naszej Akademii. To dla nas bardzo ważny projekt, który kierujemy do społeczności lokalnej.
  • Chcemy wychować kolejnych sportowców i ukształtowanych zawodników, którzy wierzę będą gotowi zdobywać odpowiednie tytuły. Cieszy mnie również fakt, że po wielu latach tak duży sponsor pojawi się po raz kolejny w gdańskim żużlu. Wcześniej Rafineria Gdańska, następnie LOTOS, a teraz ORLEN będzie aktywnie wspierał rozwój reprezentowanej przez nas dyscypliny. Jestem przekonany, że sport żużlowy jest obecny w DNA firmy i cieszę się ogromnie, że będziemy mogli współpracować. Wsparcie dla nas jest bardzo ważne, pozwala rozwijać nasz projekt i zadbać o najważniejsze aspekty edukacji i rywalizacji naszych adeptów. – powiedział Prezes Stowarzyszenia, Krystian Plech.

Marka ORLEN jest obecna w sporcie żużlowym od wielu lat. Wspiera m.in. Mistrza Świata – Bartosza Zmarzlika, Reprezentację Polski, a także szkółki żużlowe w Krośnie i Grudziądzu. Akademia z kolei jest pierwszą szkołą i klubem mini żużlowym, który otrzymał wsparcie od koncernu.

Przypomnijmy, że od sezonu 2021 ORLEN jest też sponsorem tytularnym jednego z najpopularniejszych turniejów mini żużlowych na świecie – ORLEN GOLDEN BOY TROPHY – o puchar im. Zenona Plecha, który w czerwcu organizowany jest na gdańskim mini torze.

turniej z plecha 0623 144
turniej z plecha 0623 125

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *