Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Koniec z 1. Ligą Żużlowa. Jest nowa nazwa rozgrywek!

Żużel.
Fot. Piotr Buczkowicz

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Koniec z 1. Ligą Żużlowa. Jest nowa nazwa rozgrywek!

Speedway Ekstraliga wzięła pod swoje skrzydła 1. Ligę Żużlową. Zaczęło się od planów profesjonalizacji klubów i całych rozgrywek. Teraz ogłoszono nową nazwę.

Speedway 2.Ekstraliga – tak od tej pory będzie nazywał się drugi poziom rozgrywkowy w Polsce. To wielka zmiana i z pewnością dodaje lidze dodatkowego prestiżu. Kibicom jednak pewnie zajmie trochę czasu, by przyzwyczaić się do nowego nazewnictwa.

Przypomnijmy, że przed sezonem 2024 wszystkie pierwszoligowe kluby są zobowiązane założyć spółkę akcyjną. Ponadto przechodzi ona spod Glownej Komisji Sportu Zuzlowego pod zarzad Speedway Ekstraligi. Ma to podnieść poziom profesjonalizmu w lidze. Być może w najbliższej przyszłości poznamy kolejne ruchy związane z drugim poziomem rozgrywkowym.

– Nasze logo jest otwarte na funkcjonowanie w przestrzeni sponsoringowej, a więc mamy komercyjną nazwę rozgrywek – PGE Ekstraligę – najwyższą klasę rozgrywkową oraz aktualnie Speedway 2. Ekstraligę, przy czym prowadzimy już od jakiegoś czasu zaawansowane rozmowy dotyczące sponsoringu tytularnego z bardzo poważnym graczem na rynku. Nie jest wykluczone, że w nowym sezonie rozgrywki drugiego szczebla ligowego będą miały nazwę nowego podmiotu komercyjnego – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej dla speedwayekstraliga.pl

image
Oficjalne Logo Speedwayekstraliga.pl
image 1
Oficjalne Logo Speedway 2.Ekstraliga
image 2
Oficjalne Logo U-24 Ekstraliga

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×