Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Nowe telebimy na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie: Modernizacja przed latem

Memoriał Edwarda Jancarza
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Redakcja

Żużel. Nowe telebimy na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie: Modernizacja przed latem

Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie szykuje się na letnią modernizację, a telebimy z trzynastoletniej służby mają ustąpić miejsca nowoczesnym odpowiednikom. Koszt inwestycji, szacowany na około 400 tys. zł, zostanie pokryty z puli radnych, co otwiera drogę do usprawnienia oglądania żużla przez kibiców i poprawy jakości transmisji.

– Na przetarg trzeba liczyć dwa miesiące. W maju mógłby się zacząć montaż. A najpóźniej do wakacji miałyby one zacząć działać – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji o nowych telebimach, które mają się pojawić na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Problemy ze Starymi Telebimami

Stare telebimy, pełniące swoją funkcję od drugiego etapu przebudowy stadionu w latach 2010-2011, zaczęły sprawiać coraz więcej kłopotów. W ubiegłym roku istniało nawet ryzyko, że nie uda się ich uruchomić. Mimo regularnych konserwacji i napraw, ich żywotność została wydłużona o sto procent, ale ich wysłużenie nie pozostawia złudzeń. Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, podkreśla, że zależy im na uniknięciu sytuacji, w której telebimy zawiodą w trakcie meczu.

– One są już tak wysłużone, że w zeszłym roku baliśmy się, że nie uda się ich odpalić. Takie telebimy wytrzymują pięć-sześć lat. Co roku były one jednak konserwowane, naprawiane, więc wydłużyliśmy ich żywotność o sto procent. Nie chcemy jednak, by zgasły w czasie meczu. – dodaje W. Rój.

Nowoczesność i Koszty na stadionie im. Edwarda Jancarza

Koszt zakupu nowych telebimów, szacowany na 200 tys. zł za sztukę, zostanie pokryty ze środków przeznaczonych dla radnych. Rój podkreśla, że nowe urządzenia będą miały zupełnie inną klasę rozdzielczości, co sprawi, że doświadczenie kibiców i widzów na stadionie będzie jeszcze bardziej imponujące. Wymiana telebimów, choć kosztowna, nie jest skomplikowana i ma się odbyć w przerwie pomiędzy meczami ligowymi.

– Nowe telebimy będą w zupełnie innej klasie rozdzielczości niż dotychczasowej. To, co w technologii jest teraz, nijak się ma do tego, co było kilkanaście lat temu – mówi W. Rój.

W planach jest przetarg na nowe telebimy, którego wyniki mogą być znane w ciągu dwóch miesięcy, co pozwoli na rozpoczęcie montażu już w maju. Oczekuje się, że do wakacji nowe telebimy zaczną pełnić swoją rolę na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, zapewniając lepszą jakość transmisji i zadowolenie kibiców. Inwestycja ta jest krokiem w stronę nowoczesności, przynoszącą korzyści zarówno dla sportowców, jak i fanów, którzy będą mogli cieszyć się nowym wymiarem doświadczenia sportowego na stadionie.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Stalll
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×