Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Nowe informacje w sprawie startu w lidze ośrodków z Krakowa i Rawicza

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Nowe informacje w sprawie startu w lidze ośrodków z Krakowa i Rawicza

Nadal nie znamy dokładnego składu tegorocznych rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej. Władze żużlowe w dalszym ciągu czekają na działania ze strony dwóch ośrodków Krakowa i Rawicza. Dzisiaj w oficjalnym komunikacie przewodniczący GKSŻ przekazał ważne informacje w kontekście nadchodzących rozgrywek na najniższym szczeblu ligowym w Polsce.

Sytuacja w Krakowie

Dużo w ostatnim czasie mówiło się o tym, że ligowy żużel powróci do Krakowa. Założono już nawet w tym celu spółkę. Zespół miał startować jako rezerwy Stali Rzeszów, która będzie startować na zapleczu PGE Ekstraligi. Jak przekazał na łamach portalu polskizuzel.pl Ireneusz Igielski, jest on w ciągłym kontakcie z przedstawicielami strony krakowskiej i rzeszowskiej. Z jego wypowiedzi możemy się również dowiedzieć, że władze miasta w Krakowie coraz poważniej rozważają wystawienie własnej drużyny.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z prezesem spółki Speedway Kraków Mikołajem Frankiewiczem oraz przedstawicielem klubu Texom Stal Rzeszów Pawłem Piskorzem. Panowie spotkali się w Rzeszowie podczas prezentacji drużyny, a dodatkowo w tym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie z władzami miasta Kraków. Wspominam o tych spotkaniach nie bez powodu. Długi czas było bowiem tak, że w Krakowie miały jechać rezerwy Stali Rzeszów. Teraz jednak coraz głośniej słyszę o opcji, że jest jednak chęć ze strony władz miasta Krakowa, by wystawić do rozgrywek swój własny klub i jechać jako Speedway Kraków. To wszystko musi się wykrystalizować, dlatego czekamy na świeże informacje – przekazał przewodniczący GKSŻ na łamach portalu polskizuzel.pl.

Nadzieje na start w Rawiczu

Inaczej miała się ostatnio sytuacja Kolejarza Rawicz, która nie była najlepsza, gdyż w pewnym momencie praktycznie umarły nadzieje na start „Niedźwiadków” w Krajowej Lidze Żużlowej. Wszystko zmieniło się, kiedy chęć pomocy wyraził prezes Unii Leszno, Piotr Rusiecki. Wtedy pojawiły się nadzieje na to, że jednak zobaczymy drużynę z Rawicza w rozgrywkach ligowych, która startowałaby jako rezerwy leszczyńskich „Byków”. Sytuację rawickiego ośrodka przedstawił Ireneusz Igielski.

– O ile w Krakowie, wiele na to wskazuje, mogą nas pozytywnie zaskoczyć, o tyle w Rawiczu nie wygląda to już tak dobrze. Kolejarz już jest po terminie. Uznaliśmy jednak, że skoro Kraków ma czas do końca stycznia, to Kolejarzowi też damy parę dodatkowych dni. Rozmawiałem również na ten temat z władzami miasta. Trudno naprawdę powiedzieć, jak to wszystko wygląda i jak się skończy. Wiele jednak wskazuje na to, że dużą szansą dla ośrodka w Rawiczu może być aktywność FOGO Unii Leszno i chęć utworzenia przez nią zespołu rezerw – przekazał Igielski.

Zespoły mają więc jeszcze parę tygodni na to, aby dopiąć formalności i złożenie dokumentów do związku. Wtedy to podjęta zostanie decyzja o ewentualnym starcie tych ekip na najniższym szczeblu rozgrywek, a także o kształcie i formule samej ligi. Nowe informacje zatem będą do nas docierać w ciągu nadchodzących tygodni.

Rawicz
Fot. Czarny Productions
Żużel
Fot. Speedway Kraków//Facebook

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *