Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Niepewna sytuacja w Częstochowie! Oczekiwanie na decyzję Tauron Polska Energia

Włókniarz Częstochowa
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Redakcja

Żużel. Niepewna sytuacja w Częstochowie! Zmiana zarządu w spółce skarbu państwa i oczekiwanie Włókniarza na decyzję co do dalszego partnerstwa

Częstochowski klub żużlowy, Włókniarz, stoi przed niepewną sytuacją co do przyszłości współpracy z Tauronem Polska Energia, sponsorem tytularnym z poprzedniego sezonu. Prezes klubu, Michał Świącik, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat sytuacji w rozmowie z TV Orion.

W marcu ubiegłego roku ogłoszono z dumą, że Tauron Polska Energia został sponsorem tytularnym Włókniarza Częstochowa. Jednak teraz, w okresie przerwy zimowej, nie jest pewne, czy ta współpraca będzie kontynuowana. Rada Nadzorcza spółki niedawno odwołała prezesa zarządu, co budzi dodatkowe pytania dotyczące przyszłości.

Prezes Świącik wyznał, że obecnie pracują nad przedłużeniem umowy z Tauronem, ale decyzja zależy od nowego zarządu spółki. Świącik podkreślił, że Włókniarz wywiązał się ze swoich zobowiązań wobec Tauronu, przekraczając nawet zakładane cele marketingowe. Teraz jednak klub musi poczekać na decyzję nowego zarządu.

Niepewność co do przyszłości współpracy budzi pytania wśród kibiców. Prezes zapewnił, że przed sezonem 2023 podpisano umowę zakładającą pewne ustępstwa na ten sezon. Częstochowski klub ma duże znaczenie dla Tauronu, który jest także partnerem innych sportów w Częstochowie. Mimo niepewności co do przyszłości, Świącik podkreślił, że istnieją pewne rzeczy, na które klub nie ma wpływu.

  • Są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Przed sezonem 2023 była umowa między nami a firmą Tauron, która polegała na pewnych ustępstwach na ten sezon, a jeśli wykonamy swoją kwestię marketingową, to zostanie ona przedłużona na cztery lata – komentuje Prezes Tauron Włókniarz Częstochowa, Michał Świącik

Ostateczna decyzja spoczywa teraz w rękach nowego zarządu Tauronu, co sprawia, że kibice muszą uzbroić się w cierpliwość i z niepokojem czekać na informacje dotyczące dalszych losów ich ulubionego klubu żużlowego.

żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *