Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Nicki Pedersen integruje drużynę. Duńczycy na obozie

żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Nicki Pedersen integruje drużynę. Duńczycy na obozie

Reprezentacja Danii pod dowództwem Nickiego Pedersena nie osiągnęła w sezonie 2023 najwyższego celu, a więc złotego medalu Drużynowego Pucharu Świata. Nadal jednak jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych ekip w światowym żużlu, a trzykrotny mistrz świata dba o swoich podopiecznych również podczas zimowej przerwy.

Żużlowa reprezentacja Danii przez weekend przebywała w Silkeborg, gdzie zawodnicy trenowali, a przede wszystkim dobrze bawili się w swoim gronie. Na zgrupowaniu pod okiem Nickiego Pedersena i Mortena Svendsena obecni byli Mikkel Michelsen, Benjamin Basso, Jesper Kundsen, Mikkel Andersen, Nicolai Heiselberg, Mads Hansen, William Drejer, Bastian Pedersen oraz Villads Nagel. Zabrakło więc kilku ważnych ogniw reprezentacji – Leona Madsena, Andersa Thomsena czy Rasmusa Jensena.

Trzykrotny mistrz świata na żużlu, a obecnie selekcjoner narodowej reprezentacji swojego kraju zamieszczał na mediach społecznościowych szczegółowe relacje z kolejnych aktywności. Duńczycy grali między innymi w kręgle czy też grę laserową, polegającą na trafianiu przeciwników bronią z laserem. Oprócz tego nie zabrakło również akcentów stricte treningowych na sali oraz na siłowni.

Duńczycy w kategorii seniorów będą niewątpliwie jednymi z głównych faworytów do triumfu w Speedway of Nations, a samego Pedersena czeka ciężki wybór wąskiej kadry na te zawody. Szanse na medale będzie miała także uzdolniona młodzież, również obecna na krótkim zgrupowaniu w Silkeborgu.

Nicki Pedersen
Fot. Roman Biliński
repka danii
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×