Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Morten Svendsen dołącza jako trener, wspierając Nickiego Pedersena w rozwoju reprezentacji Danii

żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Redakcja

Żużel. Morten Svendsen dołącza jako trener, wspierając Nickiego Pedersena w rozwoju reprezentacji Danii

Reprezentacja Danii zawiodła podczas najważniejszej narodowej imprezy w sezonie 2023. Podczas Drużynowego Pucharu Świata we Wrocławiu zdołali wywalczyć ledwie trzecią lokatę. Dla tak bogatego żużlowo kraju, a przede wszystkim reprezentacji z tyloma gwiazdami, nie może to być odbierane jako sukces. Od teraz Nicki Pedersen będzie miał w sztabie dodatkowego trenera u swojego boku.

Nicki Pedersen ma nowego partnera u boku

Morten Svendsen dołączył jako trener do Reprezentacji Danii, wspierając Nickiego Pedersena w roli trenera drużyny narodowej. Po roku pracy jako trener reprezentacji, Pedersen zauważył potrzebę drobnych korekt, zwłaszcza jeśli chodzi o priorytety zespołu. Ich głównym celem jest zacieśnienie więzi i dialogu z zawodnikami, dążąc do stworzenia potężnej drużyny narodowej. Svedsen jako trener i motywator ma wesprzeć ich wysiłki w realizacji tych celów. Pedersen nadal będzie skupiał się głównie na zawodach Grand Prix/Speedway of Nations, ale dzięki obecności Svedsena, większy nacisk może być położony na rozwój młodych talentów, którym obaj trenerzy przyszłościowo wierzą.

– Po roku na stanowisku trenera reprezentacji miałem okazję ocenić sytuację od środka. Dlatego należy dokonać drobnych korekt także w odniesieniu do naszych priorytetów. W większym stopniu niż miało to miejsce w przeszłości chcemy zbliżyć się do siebie i wzmocnić dialog z zawodnikami. Celem jest stworzenie silnej drużyny narodowej, a w szczególności duńskiego mistrza świata. Jesteśmy pewni, że umiejętności Mortena Svendsena jako trenera i motywatora mogą pomóc nam jeszcze bardziej osiągnąć nasze cele. Jako trener reprezentacji narodowej nadal ponoszę odpowiedzialność za rozwój naszych żużlowców. Skupiam się głównie na SGP/SON. Dzięki Mortenowi możemy zatem położyć większy nacisk na grupę obiecujących talentów, w których pokładamy wielką wiarę w nadchodzących latach – mówi Nicki Pedersen.

Nie od razu Danię zbudowano

Czy dodatek do sztabu w postaci Mortena Svendsena pomoże w rozwoju reprezentacji Danii? O tym możemy dowiedzieć się tak naprawdę za parę lat. W sezonie 2024 nadal bowiem kluczowe role będą odgrywali „starzy wyjadacze”, a więc Leon Madsen, Anders Thomsen i Mikkel Michelsen. Powoli doszusowuje do nich również Rasmus Jensen. W oddali czają się młodsi zawodnicy, lecz trudno sobie wyobrazić, by odgrywali poważne role w dorosłej reprezentacji już teraz.

Nicki Pederseen
Fot. Taylor Lanning
Daniaa
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *