Przejdź do treści
Aktualności/Gdzie oglądać żużel

Żużel na żywo. Gdzie oglądać transmisje z finału Brązowego Kasku i eliminacji Grand Prix?

Żużel na żywo
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel na żywo. Gdzie oglądać transmisje z finału Brązowego Kasku i eliminacji Grand Prix?

W sobotę nie będziemy świadkami rywalizacji w polskich rozgrywkach ligowych. Nie oznacza to jednak, że nie odbędą się żadne zawody żużlowe, gdyż dzisiaj będziemy świadkami kilku ciekawych turniejów. W Żarnowicy i Lonigo odbędą się dwie kolejne rundy eliminacyjne cyklu Grand Prix. Nie zabraknie również ścigania na naszym rodzimym podwórku. W Pile młodzi zawodnicy stoczą bój o zwycięstwo w Brązowym Kasku. Gdzie oglądać zawody żużlowe? Podpowiadamy!

Pierwszy turniej eliminacji przyszłorocznych zmagań o mistrzostwo świata będzie miał miejsce w Żarnowicy. Tam czeka nas bardzo zacięta rywalizacja o cztery miejsca premiowane awansem do Grand Prix Challenge. Na słowackiej ziemi wystąpi wielu znakomitych zawodników. Na liście startowej mamy bowiem takie nazwiska jak: Martin Vaculik, Anders Thomsen, Robert Lambert czy Brady Kurtz. W zawodach zobaczymy również jednego Polaka. Będzie nim walczący o powrót do elitarnego cyklu Patryk Dudek. Początek zmagań planowany jest na godzinę 14:20. Na naszym portalu będzie można śledzić ich przebieg za pośrednictwem relacji LIVE. (link TUTAJ)

Druga z dzisiejszych rund eliminacyjnych będzie miała miejsce kilka godzin później. Areną zmagań zawodników walczących o przepustki do Grand Prix Challenge w Pardubicach będzie włoskie Lonigo. Tam stawka wydaje się być nieco gorsza od tej, jaką będziemy mogli oglądać na Słowacji. Mimo to nie zabraknie świetnych zawodników, a wśród nich znaleźli się między innymi Jack Holder, Daniel Bewley czy reprezentant Polski Szymon Woźniak, który w tym roku pełni rolę stałego uczestnika Grand Prix i z całych sił walczyć, aby pozostać w cyklu na kolejny rok. Rywalizacja we Włoszech rozpocznie się o 19:00. W tym przypadku również będzie można śledzić u nas relację na żywo. (link TUTAJ)

W Polsce natomiast będziemy świadkami jednej z ważniejszych indywidualnych imprez młodzieżowych. W Pile szesnastu zawodników do 19. roku życia stoczy walkę o triumf w Finale Brązowego Kasku. Wytypowani przez selekcjonera Żużlowej Reprezentacji Polski, Rafała Dobruckiego, zdolni juniorzy będą rywalizowali o jak najlepszy wynik. W stawce uczestników dzisiejszego turnieju mamy takich zawodników jak: Wiktor Przyjemski i Oskar Paluch, którzy wydają się być faworytami do końcowego zwycięstwa. Kibice będą mogli obejrzeć zawody w telewizji. Transmisja będzie dostępna na antenie Motowizji. Na naszym portalu również będzie można śledzić rywalizację najlepszych polski młodych żużlowców. (link TUTAJ)

Speedway Grand Prix
Fot. Łukasz Wilk
382241169 839905194809920 1817024924899250532 n 1
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *