Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wiktor Przyjemski chciałby częściej startować. Młodzieżowiec zabrał głos

Wiktor Przyjemski
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Wiktor Przyjemski chciałby częściej startować. Młodzieżowiec zabrał głos

Wiktor Przyjemski jesienią przeniósł się z Abramczyk Polonii Bydgoszcz do Orlen Oil Motoru Lublin. Transfer wiązał się również z przeskokiem do PGE Ekstraligi. Utalentowany młodzieżowiec w najlepszej lidze świata prezentuje się z dobrej strony, będąc czołowym juniorem całej ligi. Jego aspiracje są wysokie, więc można przypuszczać, że będzie stawał się on coraz lepszy. Sam chciałby dostawać więcej okazji do jazdy, o czym mówił dla Przeglądu Sportowego.

Na zapleczu PGE Ekstraligi Wiktor Przyjemski skończył z najlepszą średnią biegopunktową. Spotkaniach Polonii mógł więc liczyć regularnie na dużo startów, kiedy zastępował swoich starszych kolegów z drużyny. Teraz znalazł się on jednak w arcymocnej drużynie, w której każdy z zawodników ma wysokie umiejętności i ambicje. To też sprawia, że nie może on liczyć na tak wiele startów i w czterech pierwszych meczach sezonu pojawiał się tylko w biegach przypisanych mu w programie.

18-letni utalentowany młodzieżowiec bardzo chciałby móc pojawić się na torze więcej razy, jednak rozumie to, że każdy z zawodników Motoru Lublin chce zdobywać jak najwięcej punktów. Przyjemski ma nadzieję, że w rundzie rewanżowej sytuacja się zmieni i będzie mu dane pojawić się na torze więcej razy.

– W wielu wywiadach już to mówiłem, że na te biegi nominowane trzeba sobie zasłużyć i miejmy nadzieję, że w końcu dostanę od trenera tę szansę. Z Włókniarzem nie było takiej możliwości. Wszyscy chcą jeździć jak najwięcej, więc trener musi wybierać tych najlepszych. Mamy dobry skład, wszyscy chłopcy punktują, więc na razie nie ma gdzie się „wcisnąć”, ale miejmy nadzieję, że w rundzie rewanżowej seniorzy może zaczną nam oddawać biegi i tej jazdy będzie więcej – powiedział Wiktor Przyjemski w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Aktualnie Wiktor Przyjemski legitymuje się średnią biegopunktową na poziomie 1,750, co jak na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej można uznać za dobry wynik. Mógłby być on jeszcze wyższy gdyby nie ogromny pech 18-latka w meczu z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa, kiedy to na starcie do jego drugiego wyścigu posłuszeństwa w motocyklu odmówił silnik. Okazje do poprawy tych liczb będzie miał w kolejnym meczu, kiedy Orlen Oil Motor Lublin podejmie u siebie NovyHotel Falubaz Zielona Góra.

435923042 1042828574117639 9165607537844926157 n
Fot. Emilia Hamerska-Legnas
Wiktor Przyjemski
Fot. Orlen Oil Motor Lublin Facebook

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *