Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Motor i Wilki ze składami

Żużel
fot. Paweł Wilczyński

Autor: Norbert Giżyński

Żużel. Motor i Wilki ze składami

W poniedziałek (15 maja) przyjdzie czas na odrabianie ekstraligowych zaległości. Tego dnia w przełożonym meczu 3. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej Platinum Motor Lublin podejmie beniaminka Cellfast Wilki Krosno. Poznaliśmy składy obu zespołów na to starcie.

Kubera w szpitalu po upadku w kwalifikacjach do SGP w Warszawie

Zarówno lublinianie jak i krośnianie posłali do boju swoje najmocniejsze armaty. W zestawieniu „Koziołków” nie mogło zabraknąć trzykrotnego mistrza świata, Bartosza Zmarzlika. Ponadto lubelscy fani w akcji zobaczą m.in. Fredrika Lindgrena oraz Jacka Holdera. Pod numerem dziesiątym widnieje Dominik Kubera. Start tego żużlowca w poniedziałek nie jest jednak pewny. W piątkowych kwalifikacjach, przed sobotnią rundą Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie, uległ fatalnemu wypadkowi. Po tym zdarzeniu karetka zawiozła wychowanka Unii Leszno do szpitala. Przypomnijmy, że Kubera na zawody w stolicy Polski z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata otrzymał Dziką Kartę.

O sile gości mają stanowić przede wszystkim Jason Doyle i Andrzej Lebiediew. Dwójka liderów „Czerwono-Czarno-Szarych” liczy z pewnością na wsparcie ze strony choćby Vaclava Milika czy Krzysztofa Kasprzaka. Jako ciekawostkę możemy podać, że szansę od trenera Ireneusza Kwiecińskiego otrzymał Miłosz Grygolec, który wystąpi z siódemką na plecach.

Start do pierwszego wyścigu nastąpi o godzinie 19.15.

Platinum Motor Lublin:
9. Jarosław Hampel
10. Dominik Kubera
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Cierniak
15. Kacper Grzelak
16.

Cellfast Wilki Krosno:
1. Jason Doyle
2. Krzysztof Kasprzak
3. Vaclav Milik
4. Mateusz Świdnicki
5. Andrzej Lebiediew
6. Krzysztof Sadurski
7. Miłosz Grygolec
8.


Za: speedwayekstraliga.pl

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *