Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Kadra Danii bez Pedersena! Poznaliśmy powołania Duńczyków na 2024 rok

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kadra Danii bez Pedersena! Poznaliśmy powołania Duńczyków na 2024 rok

W ostatnim czasie wiele drużyn ogłasza rzeczy związane z początkiem sezonu, jak mecze towarzyskie czy składy zespołów. Informacje o powołaniach natomiast zaczęli podawać selekcjonerzy kadr narodowych. Wczoraj poznaliśmy kadrę reprezentacji Szwecji, natomiast dzisiaj ogłoszono zestawienie Duńczyków. W nim próżno szukać nazwiska trzykrotnego mistrza świata.

Reprezentacja Danii w minionym sezonie pokazała się z dobrej strony. Szczególnie możemy brać tu pod uwagę Drużynowy Puchar Świata, gdzie w finale zajęli 3. miejsce, a naprawdę mało brakowało im nawet do zwycięstwa. Indywidualnie również było dobrze, mimo że w Grand Prix żaden z Duńczyków nie stanął na podium całego cyklu, tak w SEC zwyciężył Mikkel Michelsen.

W kadrze na sezon 2024 nie mogło zabraknąć 3 najlepszych obecnie Duńczyków Leona Madsena, Mikkela Michelsena i Andersa Thomsena. Zgodnie z przewidywaniami do nich dołączył jeszcze rozpędzający się Rasmus Jensen. Swoje miejsce znalazł również Mads Hansen. Wśród młodzieżowców zdecydowano się na między innymi Bastiana Pedersena czy Mikkela Andersena. Co ciekawe selekcjoner kadry, Nicki Pedersen, nie zdecydował się na powołanie samego siebie. Oznacza to, że nie zobaczymy utytułowanego zawodnika w przyszłorocznej kadrze swojego kraju, a skupi się on już bardziej na roli, jaką pełni.

Reprezentację Danii w nadchodzącym sezonie czeka rywalizacja z innymi drużynami w Speedway of Nations, które odbędzie się w lipcu w Manchesterze.

A-National Team

Leon Madsen

Mikkel Michelsen

Anders Thomsen

Rasmus Jensen

Sub-Elite Team

Andreas Lyager

Mads Hansen

Benjamin Basso

Youth National Team

Jesper Knudsen

William Drejer

Nicolai Heiselberg

Bastian Pedersen

Villads Nagel

Mikkel Andersen

Żużel
Fot. Roman Biliński
Drużynowy Puchar Świata
Fot. Taylor Lanning

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *