Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Michał Sikora o nadchodzącym Grand Prix, lokalizacjach i decyzjach organizacyjnych

Żużel
msikorafoto

Autor: Redakcja

Żużel. Michał Sikora o nadchodzącym Grand Prix, lokalizacjach i decyzjach organizacyjnych

W rozmowie z przedstawicielami mediów żużlowych, prezes PZM, Michał Sikora, podzielił się swoimi spostrzeżeniami i planami związanych z GP oraz aktualnym stanem polskiego żużla na łamach polskizuzel.pl.

Liczba Rund GP 2024 – Czy Za Dużo dla Polski? Sikora wyraził wątpliwości co do odpowiedniości liczby rund w polskim cyklu Grand Prix. Zauważył, że 11 rund może być zbyt dużą liczbą, biorąc pod uwagę, że cykl Moto GP składa się z dwudziestu rund.

Warszawa: Serce Orlen Warsaw SGP Prezes podkreślił wagę nadchodzących zawodów na Stadionie Narodowym, określając je jako wizytówkę całego cyklu. Zauważył spadek znaczenia Cardiff i wskazał na Warszawę jako centrum uwagi.

Sprzedaż Biletów: Perspektywy na Stadionie PGE Narodowy Sikora na łamach portalu polskizuzel.pl wyraził umiarkowany optymizm co do sprzedaży biletów na PGE Narodowy. Zaznaczył, że okres świąteczny może przynieść dodatkowy wzrost sprzedaży, podnosząc liczbę obecnie sprzedanych biletów, wynoszącą 26 tysięcy 600.

Dzika Karta i Wyróżniający Się Zawodnicy Temat dzikiej karty na GP wzbudził zainteresowanie prezesa, szczególnie w kontekście propozycji z udziałem Jarka Hampela. Przewiduje również interesujące rywalizacje, w tym udział młodych talentów, takich jak Kowalski, Cierniak i Przyjemski.

Brak Nowych Lokalizacji i Wyzwania Organizacyjne Sikora wyraził żal, że nie udało się znaleźć nowych miejsc na Grand Prix. Zauważył potencjał lokalizacji takich jak Australia czy Kalifornia, wyrażając potrzebę nowych perspektyw w organizacji zawodów.

Gdańsk jako Lokalizacja GP: Słaby Pomysł? Prezes dla polskizuzel.pl wyraził swoje zastrzeżenia co do organizacji wyścigów w Gdańsku, obawiając się rozproszenia zainteresowania oraz potencjalnej rywalizacji między lokalizacjami.

Współpraca Miasta i Klubu na Rzecz GP Sikora podkreślił, że organizacja GP wymaga bliskiej współpracy między miastem a klubem. Wskazał na potencjalne lokalizacje, takie jak Łódź czy Lublin, w oczekiwaniu na nowe stadiony.

Rosjanie z Polskim Paszportem i Decyzje FIM Prezes skomentował brak zgody FIM na udział Rosjan z polskim obywatelstwem w zawodach, wyjaśniając, że regulaminy nie pozwalają na takie rozwiązania.

Dzikie Karty i Decyzje Organizacyjne Sikora zaakceptował decyzje organizatorów dotyczące dzikich kart, wyrażając zrozumienie dla wyborów dokonanych na rzecz innych zawodników.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *