Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Unia Tarnów – Faworyt sezonu 2024 drugiej ligi według Marcina Majewskiego

Unia Tarnów
Fot, Paweł Wilczyński

Autor: Redakcja

Unia Tarnów – Faworyt sezonu 2024 drugiej ligi według Marcina Majewskiego

Marcin Majewski, były szef żużla w Canal+, nie pozostawia wątpliwości co do faworyta sezonu 2024 w drugiej lidze. Jego zdaniem Grupa Azoty Unia Tarnów stała się dominującą siłą, zyskując uznanie poprzez znakomite transfery przed zbliżającymi się rozgrywkami.

„W mojej ocenie Unia Tarnów zgarnęła z rynku całą śmietankę. Zakontraktowanie takich nazwisk pokazuje, jaki jest cel tej ekipy. Na papierze wygląda to naprawdę imponująco i dlatego to oni są dla mnie głównym faworytem do zwycięstwa.” – podkreśla Majewski dla polskizuzel.pl

Tarnowianie już ogłosili imponujące transfery, w tym David Bellego, Timo Lahti, Daniel Jeleniewski, Adrian Cyfer, oraz nadzieję w postaci Marko Lewiszyn na pozycji U24. Te ruchy transferowe zyskały uznanie w środowisku żużlowym, a ich potencjał nie umknął uwadze Majewskiego.

„Gdyby to nie zakończyło się awansem, moglibyśmy mówić o dużej porażce.” – dodaje były szef żużla w Canal+.

Majewski również wyraża podejrzenia dotyczące przebiegu przyszłorocznych rozgrywek w drugiej lidze, sugerując, że Unia Tarnów może być trudna do pokonania dla innych drużyn.

„Mam takie przeczucie, że rywalizacja w drugiej lidze przypominać to, co działo się w tym roku w pierwszej lidze. Nie wykluczałbym, że w przyszłym roku możemy obserwować coś podobnego w wykonaniu tarnowskiej Unii.” – podsumowuje Majewski na łamach polskizuzel.pl

Zgodnie z jego wypowiedziami, perspektywa sezonu 2024 drugiej ligi żużlowej wydaje się przynosić z sobą silną dominację ekipy z Tarnowa, której ambicje stawiają ją jako głównego kandydata do zwycięstwa.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *