Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Miał odejść, a podpisał kontrakt na dwa lata

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Miał odejść, a podpisał kontrakt na dwa lata

Krzysztof Lewandowski ma za sobą bardzo słaby sezon. Kiedy zaczynał jazdę w PGE Ekstralidze, określano go mianem wielkiego talentu. Póki co jednak wyniki nie tylko się nie poprawiają, ale nawet są słabsze niż w latach poprzednich. Wobec tego sporo mówiło się o potencjalnym transferze do niższej ligi.

18-latek debiutował w najlepszej żużlowej lidze świata dwa lata temu. Wówczas zakończył on rozgrywki ze średnią równo jednego punktu na bieg. Rok później było odrobinę gorzej – średnia spadła do poziomu 0,966 „oczka” zdobywanego na wyścig. Wydawało się, że w 2023 roku żużlowiec musi zrobić w końcu kolejny krok naprzód. Tymczasem wykonał on dość poważny krok w tył. Jego średnia wyniosła już tylko 0,754 punktu na bieg, a para młodzieżowa Apatora regularnie przegrywała z rówieśnikami. Szczególnie fatalne wyniki toruńscy juniorzy notowali na wyjazdach.

Lewandowskiii
Fot. Michał Szmyd, K. Lewandowski w czerwonym kasku

W końcówce sezonu pozycja Lewandowskiego w zespole mocno osłabła. W dwumeczu o brązowy medal zaczynał on spotkania na pozycji numer 8, a więc jako rezerwowy. Sporo mówiło się o jego odejściu, zwłaszcza często powtarzany w mediach był temat transferu do Polonii Bydgoszcz. Krzysztof Lewandowski miał mieć na zapleczu PGE Ekstraligi spokój i zdecydowanie mniejszą presję na wynik, tak by mógł w spokoju odbudować swoją pewność siebie. Wiemy już jednak, że żużlowiec zostanie w Toruniu nie tylko na sezon 2024, ale i kolejny rok.

„Ostatnim czasem było dosyć dużo spekulacji odnośnie tego, jaki klub będę reprezentować w następnym sezonie. Tak więc z uśmiechem na twarzy informuję was o przedłużeniu kontraktu z KS Toruń na następne dwa sezony!” – czytamy w mediach społecznościowych zawodnika.

Niewykluczone, że kluczową osobą w kontekście pozostania 18-latka w klubie jest nowy menedżer – Piotr Baron. Były szkoleniowiec Unii Leszno sporo mówił, również u nas w Magazynie, o tym, jak duża krytyka wylała się na toruńskich młodzieżowców. Już pod koniec sezonu 2023 zaczął z nimi pracę, która ma przynieść efekt w postaci poprawy wyników w sezonie 2024. Lewandowski ma nadal więc stanowić o sile formacji juniorskiej Apatora.

Lewandowskii
Fot. Michał Szmyd, Krzysztof Lewandowski z Wiktorem Przyjemskim

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *