Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Prezes Apatora podsumowuje sezon. Padają ważne słowa w kontekście Lewandowskiego

Prezes Apatora
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Prezes Apatora podsumowuje sezon. Padają ważne słowa w kontekście Lewandowskiego

Ilona Termińska była rozmówczynią Radia Pik – rozgłośni na terenie Kujaw i Pomorza. Prezes For Nature Solutions KS Apatora Toruń podsumowała sezon. Została również zapytana o kwestie młodzieżowców, którzy byli w sezonie 2023 kulą u nogi toruńskiej drużyny.

Zawsze jest wiara w drużynę i to, że przy takim składzie, przy takim zaangażowaniu zawodników będzie super. Natomiast tutaj z zaplecza widzieliśmy, jak są problemy, co się gdzie dzieje i jak się dzieje. Z taką dozą niepewności wjechaliśmy do tych finałów. Ostatnie mecze były naprawdę widowiskowe. Wszyscy jechali na najwyższym poziomie i z potencjałem na zwycięstwo, także to bardzo mocno cieszy i faktycznie Włókniarz dużo do powiedzenia nie miał. – powiedziała na temat brązowego medalu swoich podopiecznych Ilona Termińska.

Pani Prezes dostrzega jednak braki w drużynie Apatora. Podkreśla, że praktycznie w każdym spotkaniu ktoś w mniejszym, bądź większym stopniu zawodził. Często byli to młodzieżowcy, którzy nie byli w stanie najczęściej nawiązać nawet rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych ekstraligowych klubów.

Zawsze zdarzył się taki mecz, gdzie jakiś zawodnik nie wykonał nawet swojego minimalnego założenia i oczywiście tutaj, nad tym pracujemy, to są nasi juniorzy. W momencie, w którym pojawił się nowy trener w parku maszyn, czyli pan Piotr Baron intensywność treningów wzrosła. Liczę na to, że zakończenie sezonu, przygotowanie zimowe i później początek sezonu będzie należał do naszych młodych zawodników. – przyznaje Termińska na antenie Radia Pik.

Jak Pani Prezes tłumaczy tak słabą dyspozycję juniorów? Problem w ich przypadku ma tkwić w psychice. Żużlowcy Apatora mają duży potencjał, jednak z jakiegoś powodu nie są w stanie go uwolnić na zawodach ligowych. Ilona Termińska zwraca uwagę na złożoność sportu żużlowego w tym aspekcie.

Sport żużlowy jest niezwykle wymagającym sportem. Jest potężna presja zarówno otoczenia, kibiców, jak i własna, jaką nakładają na siebie zawodnicy. Tak młodzi ludzie, jak nasza formacja juniorska nie zawsze podoła tego rodzaju wyzwaniom. Myślę, że to oprócz ciężkiej pracy, jaką się wykonuje na torze, w siłowni, na torze crossowym, na rowerze, trzeba wykonać jeszcze potężną pracę związaną ze swoim rozwojem psychicznym i zapleczem, które da taki spokój na meczach. Z perspektywy tego sezonu, to tu był problem. Nasi zawodnicy słabo wypadali na meczach, natomiast dobrze i bardzo dobrze prezentowali się na mniejszych zawodach i treningach.

Prowadzący rozmowę dopytał prezes klubu o przyszłość Krzysztofa Lewandowskiego. Parę tygodni temu głośno mówiło się o tym, że zawodnik zejdzie ligę niżej i tam spróbuje się odbudować. Pani Prezes mówi jednak, że na chwilę obecną nie ma nic takiego w planach. Lewandowski ma pozostać w Apatorze i zrobić krok naprzód po tym jak sezon 2023 był w jego wykonaniu sporym krokiem w tył w dotychczasowej karierze.

Na tę chwilę zostaje z nami i myślę, że ta praca, o której wspomniałam, da efekty. Więc poczekajmy. Zobaczmy, jak się sezon zacznie. Ja na to liczę, że będzie postęp, progres. Tym bardziej, że trener ocenia naszych zawodników, że potrafią z siebie wykrzesać, potrafią jeździć. – zakończyła temat młodzieżowca Ilona Termińska.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *