Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Mateusz Tonder pozytywnie nakręcony przed sezonem w barwach Wybrzeża Gdańsk

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Mateusz Tonder pozytywnie nakręcony przed sezonem w barwach Wybrzeża Gdańsk

W nadchodzącym sezonie Wybrzeże Gdańsk będzie dysponowało mocno zmienionym składem. Jednym z jego ogniw będzie Mateusz Tonder. Dla 24-latka będzie to ważny sezon, w którym będzie on chciał pokazać swoje umiejętności.

Pasuje mu tor w Gdańsku

Tonder w oknie transferowym zamienił barwy Orła Łódź na te gdańskiego zespołu. Sam zawodnik jest zadowolony z tego, gdzie trafił, gdyż jak sam mówi, bardzo podoba mu się tor w Gdańsku. Zdradził on, że już od dwóch lat rozmawiał z klubem w sprawie transferu, co teraz udało mu się sfinalizować.

– To prawda, bardzo dobrze czuje się na tym torze. Od zawsze ten obiekt mi pasował. Na pewno to był jeden z głównych czynników, dlaczego tu jestem. W sumie od dwóch lat miałem tutaj trafić i bardzo się cieszę, że teraz się to udało – zdradził Mateusz Tonder w rozmowie z ekstraliga.pl.

Koledzy z Orła Łódź

Razem z nim z Orła Łódź do Gdańska trafili również Niels Kristian Iversen oraz Tom Brennan. Będą oni więc stanowić większą część składu Wybrzeża. Wychowanek Falubazu Zielona Góra myśli, że będzie mieć to wpływ na współpracę, gdyż zarówno oni jak i ich mechanicy znają się bardzo dobrze.

– Na pewno ten fakt pomoże w dobrej atmosferze. Znamy się doskonale, podobnie jak nasi mechanicy. Jak ktoś będzie potrzebował pomocy, to na pewno wzajemnie będziemy jej sobie udzielać – powiedział.

Pierwszy mecz w sezonie

Gdańszczanie sezon rozpoczną u siebie. 14 kwietnia zmierzą się ze spadkowiczem z PGE Ekstraligi Wilkami Krosno. Dla Mateusza Tondera fakt rozpoczęcia rozgrywek na domowym torze jest zadowalający, a jak sam mówi, na pewno dobrze się przygotują poprzez wcześniejsze treningi.

– Wydaje mi się, że lepiej jest wjechać w sezon, zaczynając u siebie. Na pewno przed meczem będzie dużo treningów i myślę, że będziemy do tego dobrze przygotowani. Jestem zadowolony z rozpoczęcia sezonu w domu – zakończył.

Mateusz Tonder
Fot. Emilia Hamerska – Lengas
Wybrzeża Gdańsk
Fot. Orzeł Łódź

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *