Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Ma być nowym liderem formacji młodzieżowej. „Czuję presję”

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Ma być nowym liderem formacji młodzieżowej. „Czuję presję”

W ZOOleszcz GKM Grudziądz doszło do bardzo istotnej zmiany przed sezonem 2024. O sile formacji młodzieżowej nie będzie mógł już stanowić Kacper Pludra, ponieważ ukończył on wiek juniora. Teraz ciężar zdobywania punktów z numerów 6/7 oraz 14/15 będzie spoczywał przede wszystkim na Kacprze Łobodzińskim.

Progres, ale jest nad czym pracować

Kacper Łobodziński wkracza w swój ostatni sezon jako młodzieżowiec. Do tej pory kariera juniora GKM-u na Stadion GKM Grudziądz S.A. nie przebiegała wzorowo i przede wszystkim wydaje się, że jego rozwój zaczął być zauważalny nieco później niż w przypadku rówieśników. Sezon 2023 był tak naprawdę pierwszym pełnym w PGE Ekstralidze dla 20-latka.

Jeśli chodzi o zeszły sezon, to jestem z niego zadowolony i uważam, że zrobiłem progres. Wystąpiła natomiast spora rozbieżność jeśli chodzi o średnie uzyskane w spotkaniach domowych, a wyjazdowych, więc w przyszłym sezonie chciałbym poprawić średnią na obcych torach. Wiadomo, że liczy się całokształt, ale rozbieżność wyników w spotkaniach domowych, a wyjazdowych jest zbyt duża i będę chciał to zniwelować. Obecnie skupiam się i analizuje mecze wyjazdowe z poprzedniego sezonu pod względem ewentualnych poprawek – mówi zawodnik GKM-u w rozmowie z ekstraliga.pl 

Kacper Łobodziński nowym liderem formacji

W ubiegłym roku zdecydowanym liderem formacji młodzieżowej „Gołębi” był Kacper Pludra. Wychowanek Unii Leszno poczynił ogromny progres w swoim ostatnim roku jako junior i tym samym wywalczył sobie miejsce w składzie seniorskim jako zawodnik U-24. Zastąpić będą go próbować do spółki Kacper Łobodziński oraz Kevin Małkiewicz. W odwodzie pozostaje również utalentowany Jan Przanowski. Na ten moment najwięcej trzeba jednak oczekiwać od Łobodzińskiego – wszak to on ma zdecydowanie większe doświadczenie niż młodsi koledzy.

Oczywiście czuję presję, bo jak do tej pory byłem w cieniu Kacpra Pludry, a w przyszłym sezonie będę prowadzącym parę juniorską, ponieważ będę najstarszym i najbardziej doświadczonym zawodnikiem młodzieżowym. Odczuwam w związku z tym dodatkową mobilizację i chęć podnoszenia umiejętności, bo zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka będzie spoczywać na moich barkach – mówi młodzieżowiec grudziądzkiej drużyny.

Tomasz Gollob idolem

Idolem Kacpra Łobodzińskiego jest Tomasz Gollob, dla którego grudziądzki Stadion GKM Grudziądz S.A. był ostatnim klubem w karierze. Junior zaznacza jednak, że nie da się w pełni odwzorować sylwetki jednego konkretnego żużlowca i stara się czerpać wiedzę z jazdy wielu zawodników.

Od zawsze moim wzorem był pan Tomasz Gollob, natomiast nigdy nie idzie w pełni odwzorować czyjeś techniki jazdy. Staram się sporo podpatrywać od wielu zawodników i to, co mi pasuje staram się wprowadzać do mojej jazdy – czytamy na stronie ekstraliga.pl

Przed młodzieżowcem sezon prawdy, kluczowy dla dalszych losów jego kariery. Aby powalczyć o miejsce w PGE Ekstralidze, a prędzej w Metalkas 2. Ekstralidze już jako senior w przyszłym roku, Łobodziński musi poczynić dalszy progres. Jego wyniki będą jednak przede wszystkim kluczowe dla losów całej drużyny, która najprawdopodobniej będzie walczyć o utrzymanie. Mocna para juniorska może być języczkiem u wagi.

Kacper Lobodzinski
Fot. Roman Biliński
gkm grudziadz
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *