Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Wychowanek wraca do GKM-u Grudziądz! Kolejny zawodnik będzie jeździł i jednocześnie szkolił w innym klubie!

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

Żużel. Wychowanek wraca do GKM-u Grudziądz! Kolejny zawodnik będzie jeździł i jednocześnie szkolił w innym klubie!

Weteran żużlowy Krzysztof Buczkowski dołącza do ZOOleszcz GKM Grudziądz w roli szkoleniowca młodzieży, podejmując wyzwanie równoczesnego łączenia pracy trenerskiej z jazdą w Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Buczkowski, uważany za jedną z legend GKM, zdecydował się podjąć tę nową rolę, współpracując z trenerem Robertem Kościechą.

37-latek, który wcześniej jeździł do meczów koleją, teraz podjął się prowadzenia treningów dla grupy 11-14-latków w poniedziałki, wykorzystując dni wolne po ligowych spotkaniach. Buczkowski, posiadający odpowiednie uprawnienia do pracy instruktora, otrzymał propozycję od Roberta Kościechy, który potrzebował zmiennika do pracy z młodzieżą, zwłaszcza w dniach po meczach ligowych.

Żużel. Dlaczego Krzysztof Buczkowski zdecydował się na Polonię Bydgoszcz? Ważny powód

„Już od jakiegoś czasu planowałem, że po zakończeniu kariery chciałbym spróbować pracy trenera. Zobaczę, czy w ogóle się do tego nadaję. Oczywiście zgodziłem się tylko dlatego, że mowa o pomocy przy szkoleniu, a nie pełnoetatowej pracy trenera” – powiedział Buczkowski dla sportowychfaktów.pl

Buczkowski podkreślił, że praca z młodzieżą pozwoli mu zrelaksować się po ligowych kolejkach, dodając, że ma już pomysły na treningi, które chce skonsultować z trenerem Kościechą. Pomimo nowych obowiązków, priorytetem dla niego pozostaje jazda w Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Jego decyzja może otworzyć drogę dla innych czynnych żużlowców do podjęcia roli szkoleniowca, co mogłoby przyczynić się do rozwoju żużla w Polsce. Obecnie w kraju jest ponad 70 instruktorów i trenerów żużla, a kolejnych 20 przystąpi do egzaminów wiosną tego roku. Przypomnijmy, że na podobny krok zdecydował się przed Krzysztofem Buczkowskim, Grzegorz Walasek. Gdzie więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Krzysztof Buczkowski
Fot. Marta Astachow
Krzysztof Buczkowski
fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *