Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Dominik Kubera i wyzwania debiutu w FIM Speedway Grand Prix

żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Redakcja

Żużel. Dominik Kubera i wyzwania debiutu w FIM Speedway Grand Prix

Sezon 2024 zapowiada się jako czas wyzwań i nowych doświadczeń dla utalentowanego żużlowca, Dominika Kubery. Jego start w cyklu FIM Speedway Grand Prix oznacza nie tylko sportowe wyzwanie, lecz także zupełnie nowe podejście do przygotowań i podróży w nieznane dotąd regiony.

Nowe Wyzwania Organizacyjne

Dominik Kubera już teraz podkreśla, że przed nim spore wyzwanie organizacyjno-logistyczne. Starty w FIM SGP będą wymagały znacznie większego zaplanowania sezonu 2024. „Czekamy jeszcze na terminarz PGE Ekstraligi, ligi szwedzkiej i innych zawodów wraz z eliminacjami. Potem trzeba będzie ruszyć z planami logistycznymi na sezon. Na pewno dużo większe zakupy sprzętowe poczyniłem, bo GP wymaga na każdej płaszczyźnie rotowania. Myślę, że to jest naturalna rzecz” – powiedział zawodnik.

Nieznane „nowe” Tory

Jako zawodnik Platinum Motoru Lublin, Kubera będzie miał okazję poznać zupełnie nowe stadiony, na których nigdy dotąd nie występował. „Praktycznie wszystkie będą dla mnie nowe. W Gorzowie i we Wrocławiu oczywiście miałem okazję jeździć. Ze Szwecji znam Malillę. Reszty nie znam. Warszawy nie zaliczam do tego, bo przejechałem tam tylko 2,5 okrążenia – to jest nic. Na reszcie torów nie byłem nigdy albo bardzo dawno. To będzie dla mnie duża lekcja i będę starał się wyciągnąć jak najwięcej z każdego stadionu” – przyznał Dominik Kubera dla Tygodnika Żużlowego.

Kuberaa
Fot. Taylor Lanning
Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *