Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Która z drużyn w końcu przerwie passę przegranych? Texom Stal Rzeszów – Energa Wybrzeże Gdańsk [ZAPOWIEDŹ]

żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Klaudia Waltoś

Żużel. Która z drużyn w końcu przerwie passę przegranych? Texom Stal Rzeszów – Energa Wybrzeże Gdańsk [ZAPOWIEDŹ]

W ramach 5. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi, Texom Stal Rzeszów podejmie na swoim obiekcie Energię Wybrzeże Gdańsk. Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godz. 16:30.

Tegoroczny beniaminek Metalkas 2. Ekstraligi ma na swoim koncie jedynie jedno zwycięstwo, które udało mu się wywalczyć w starciu z H. Skrzydlewska Orłem Łódź (54:36). Kolejne mecze ekipy z Podkarpacia nie układały się po jej myśli. Texom Stal Rzeszów odniosła bowiem trzy porażki z rzędu, przegrywając z drużynami z Rybnika, Krosna i Ostrowa. Mimo że w większości nie były to wysokie porażki, to w tabeli rozgrywek żurawie zajmują 6. pozycję z dorobkiem jedynie dwóch punktów.

Nie lepiej wygląda sytuacja Energii Wybrzeża Gdańsk, która nie ma na swoim koncie ani jednego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach. Drużyna znajduje się aktualnie na 7. pozycji w tabeli z jednym punktem, zdobytym dzięki remisowi w starciu z #OrzechowaOsada PSŻ Poznań (45:45). Pozostałe spotkania, z ekipami z Krosna, Ostrowa i Bydgoszczy, zakończyły się porażką Gdańszczan.

Jeszcze nie dawno wydawało się, iż w sobotnim spotkaniu nie wystąpi Krystian Pieszczek. Zawodnik gospodarzy zaliczył groźny upadek w eliminacjach IMP w Gdańsku, po którym został przewieziony do szpitala. Klub nie przekazał jednak złych informacji nt. zdrowia zawodnika, a sam Pieszczek już następnego dnia udał się na rehabilitację. Można więc przypuszczać, że mimo mocnego upadku, nie zabraknie go w składzie.

Obie drużyny mają ogromną motywację do zwycięstwa w tym meczu i przerwania złej passy, która ciąży nad każdą z nich. Która ekipa okaże się mocniejsza i wywiezie z Podkarpacia dwa cenne punkty do tabeli ligowej?

Relacja LIVE z tego spotkania będzie na naszym portalu. Start do pierwszego biegu o 16:30.

Składy:

Texom Stal Rzeszów:

9. Marcin Nowak
10. Krystian Pieszczek
11. Jacob Thorssell
12. Jesper Knudsen
13. Nicki Pedersen
14. Konrad Mikłoś
15. Wiktor Rafalski
16.

Energa Wybrzeże Gdańsk:

1. Krzysztof Kasprzak
2. Niels Kristian Iversen
3. Tom Brennan
4. Mateusz Tonder
5. Nicolai Klindt
6. Miłosz Wysocki
7. Bartosz Głogowski
8.

rzeszow
Fot. Jakub Malec
żużel
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *