Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Ryan Douglas w świetnej dyspozycji na początku sezonu. Zawodnik skomentował swoją formę

Ryan Douglas
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Ryan Douglas w świetnej dyspozycji na początku sezonu. Zawodnik skomentował swoją formę

Ryan Douglas jeszcze w sierpniu poprzedniego roku porozumiał się z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań. Po ostatecznym przystąpieniu „Skorpionów” do Metalkas 2. Ekstraligi liczono, że Australijczyk będzie solidnym punktem zespołu, czym pomoże w walce o utrzymanie na zapleczu najlepszej ligi świata. 30-latek przebił jednak oczekiwania wszystkich i po pierwszych kilku kolejkach jest jednym z najlepszych zawodników ligi. Sam nie jest zaskoczony swoją dyspozycją, o czym powiedział w magazynie Best Speedway TV.

Żużlowiec #OrzechowaOsada PSŻ-u Poznań wywołał ogromne wrażenie na wszystkich kibicach. Już teraz został okrzyknięty objawieniem tego sezonu Metalkas 2. Ekstraligi. Rzeczywiście po czterech kolejkach jest w czołówce najlepszych zawodników całej ligi, zajmując szóste miejsce. Jak sam mówi, nie jest zaskoczony, ponieważ wierzył, że może prezentować się w taki sposób.

– Moim celem było to, by prezentować się w lidze, jak najlepiej. Oczywiście sposób, w jaki rozpocząłem sezon, nie powiem, że mnie zaskoczył, ale jestem z tego zadowolony. Szczególnie z meczów wyjazdowych. Nigdy nie byłem na tych torach, co było dla mnie loterią i do końca nie wiedziałem, jak się zaadoptować. Myślę, że prezentuje się dobrze w tym roku. Mam dobry sprzęt i wszystko liczy się w dłużej perspektywie. Nie jestem może zaskoczony, bo wierzyłem, że jestem w stanie osiągać dobre wyniki. To świetne uczucie wejść w taki sposób i udowodnić ludziom, że się mylą – mówił w magazynie Best Speedway TV Ryan Douglas.

W poprzednim sezonie Douglas był jednym z najlepszych zawodników 2. Ligi Żużlowej (obecnie Krajowa Liga Żużlowa). W tym sezonie obecnie szczebel wyżej również prezentuje znakomity poziom, notując średnią biegopunktową na poziomie 2,238. Sam jednak nie skupia się na średniej i nie wyznaczał sobie konkretnego celu przed sezonem. Australijczyk chciałby, aby każde kolejne spotkanie było dobre poziom w jego wykonaniu, jednak jest świadomy, że mogą pojawić się „dołki” formy.

– Nie za bardzo. Nawet tego za bardzo nie rozumiem, jak to działa. Chyba to się liczy na bieg. Znałem moją średnią z ostatniego roku z najniższej ligi. Zapytałeś, w jaki wynik celuje, ale nie jestem w stanie tego tak określić. Teraz jeżdżę w tej lidze, mam większą świadomość, przeciwko komu rywalizuje i poziomu. Oczywiście, chciałbym utrzymać swoją dyspozycję, ale liga jest bardzo trudna i myślę, że po drodze pojawią się jakieś gorsze występy. Skupiam się na tym, by dalej robić to, co robię i koncentruje się na każdym kolejnym meczu – powiedział Australijczyk.

440426063 950602137070733 8810639540079081239 n
Fot. Sandra Rejzner
442405920 961255336005413 8687358118592284294 n
Fot. Sandra Rejzner

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×