Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Kontrowersje wokół rankingu TVP Sport: Czyżby brak uznania dla innych gwiazd żużla?

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Redakcja

Żużel. Kontrowersje wokół rankingu TVP Sport: Czyżby brak uznania dla innych gwiazd żużla?

Ostatnio w mediach społecznościowych TVP Sport pojawiło się zestawienie najlepszych sportowców w Polsce, jednakże niektórzy zwracają uwagę na brak różnorodności i docenienie innych znakomitych zawodników w żużlu, oprócz oczywistego lidera, Bartosza Zmarzlika.

Zasługi Bartosza Zmarzlika

Bartosz Zmarzlik zasłużenie jest uznawany za jednego z najlepszych żużlowców na świecie. Niepodważalnie dominuje w PGE Ekstralidze oraz w Speedway Grand Prix, zdobywając już cztery tytuły mistrza świata. Jednakże, w zestawieniu TOP3 przygotowanym przez dziennikarzy TVP Sport, umieszczenie trzech razy tego samego zawodnika wydaje się lekkim niedopracowaniem. Choć Zmarzlik zasłużył na pierwsze miejsce, warto było także uwzględnić innych wybitnych żużlowców.

Wartość innych zawodników

Oprócz Zmarzlika, warto docenić osiągnięcia innych zawodników w sezonie. Emil Sajfutdinow wrócił mocno po przerwie, będąc drugim najlepszym zawodnikiem w Ekstralidze po Polaku. Fredrik Lindgren walczył z determinacją o tytuł mistrza świata, utrzymując emocje do ostatnich chwil sezonu. Oprócz nich warto też zwrócić uwagę na zawodników takich jak Leon Madsen, Martin Vaculík czy Daniel Bewley i Nicki Pedersen, którzy także wnieśli wiele do światowej ligi żużlowej.

Różnorodność rankingu

Ranking sporządzony przez dziennikarzy TVP Sport mógłby bardziej odzwierciedlać różnorodność osiągnięć. Skupienie się wyłącznie na Zmarzliku pomija wkład innych zawodników, którzy również mieli znaczący udział w sezonie, co zasługuje na uznanie i miejsce w zestawieniu.

Podsumowując, choć Zmarzlik zasługuje na uznanie za swoje osiągnięcia, warto było bardziej urozmaicić ranking, uwzględniając wkład innych wybitnych żużlowców, którzy także wnoszą wiele do tej dyscypliny.

Dryła
Fot. Paweł Wilczyński
Zmarzlik
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *