Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Prezes Świącik wyjawia powody wysłania Karczewskiego do Speedway 2. Ekstraligi! Presja ekstraligi za wysoka dla młodego żużlowca

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Redakcja

Żużel. Prezes Świącik wyjawia powody wysłania Karczewskiego do Speedway 2. Ekstraligi! Presja ekstraligi za wysoka dla młodego żużlowca

Ostatnio Abramczyk Polonia Bydgoszcz postanowiła wzmocnić swój zespół juniorski przez dodanie do składu Franciszka Karczewskiego, zawodnika, który niedawno jeździł dla Tauron Włókniarza Częstochowa. To zaskoczyło wielu.

Prezes Michał Świącik wyjawił powód, dla którego oddał Karczewskiego. Głównie dotyczył on jego kwestii psychiki. Czy presja związana z PGE Ekstraligą była dla niego zbyt dużym obciążeniem? Wydaje się, że tak.

— Tak naprawdę Franek sam poprosił o taką możliwość. Stwierdził, że jeszcze w tym momencie nie jest to poziom dla niego, jeżeli chodzi o sprawy związane ze stresem w wyścigach — powiedział Michał Świącik w magazynie PGE Ekstraligi.

— Ktoś, kto się zna na warsztacie żużlowym, to widzi, jak bardzo ciężko do niektórych biegów podchodził. Niektórzy mówili, że Franek jedzie tylko pierwszy bieg. O to właśnie chodziło, że temu chłopakowi było czasami ciężko psychicznie w tych biegach. Myśmy to widzieli, że on się spala i nie pokazuje tego, co na treningach — podkreślił sternik częstochowskiego klubu.

— Jeżeli sam przyszedł z tą prośbą, to trudno było nie spróbować, żeby poszedł ligę niżej. Ma duży potencjał. Chce jeździć i liderować w tej lidze i wrócić do Włókniarza. Na tym skorzystają dwa kluby. My w przyszłości, a w tym momencie Bydgoszcz — zakończył wątek Karczewskiego Michał Świącik.


Wypowiedź prezesa Świącika ukazuje delikatną stronę sportu, która często jest bagatelizowana. Ważne, że klub i zawodnik mogli wspólnie zareagować na trudności związane z presją i psychiką. To pokazuje, że troska o dobro zawodnika nie zawsze stoi w sprzeczności z ambicjami sportowymi. Mamy nadzieję, że decyzja ta pomoże Karczewskiemu rozwinąć się w bardziej komfortowym środowisku.

nastroje w częstochowskim
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel na żywo

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *