Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Kolejny klub wyjedzie na tor? Znamy datę

żużel

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Kolejny klub wyjedzie na tor? Znamy datę

Sezon żużlowy zbliża się nieubłaganie, a więc oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej pierwszych treningów na kolejnych torach. Poznaliśmy realny termin wyjazdu na tor żużlowców Arged Malesy Ostrów.

Arged Malesa Ostrów – kiedy wyjazd na tor?

Obecnie jedynym czynnym torem w Polsce jest ten w Rzeszowie. Klubowi z Podkarpacia udało się wyjechać na tor rekordowo szybko, bowiem uczynili to w minioną sobotę. Drugim klubem, który zacznie treningi u siebie może zostać Arged Malesa Ostrów, prezes Waldemar Górski opowiedział na łamach infostrów.pl, kiedy możemy spodziewać się pierwszego treningu na stadionie przy ulicy Piłsudskiego.

Jeśli pogoda się nie popsuje, to realnie w przyszłą środę, najpóźniej czwartek tor będzie gotowy do pierwszego treningu naszych żużlowców. Powinien być naszym atutem i być torem do walki, co sprzyja dobrym widowiskom, a przecież o to chodzi. Z doświadczenia z zeszłego roku wiemy, że jak mamy dosypywać glinki, to trzeba zrobić to przed zimą, a nie na wiosnę, bo później są problemy z torem. We wtorek malowane będą krawężniki, a także podnoszone bandy na łukach, by obiekt spełniał wszelkie regulaminowe wymogi. – Później już tylko zostanie zamontowanie band pneumatycznych i jeśli utrzyma się pogoda taka, jak obecnie, to ta przyszła środa czy czwartek są to realne terminy na pierwszy trening. – mówił na łamach infostrow.pl

Klub z Ostrowa Wielkopolskiego wielokrotnie był jednym z pierwszych, który wyjeżdżał na swój tor. Dlatego przyszłotygodniowy termin nie może nikogo dziwić. W porównaniu do ubiegłego roku ostrowianie powinni wyjechać na domowy owal znacznie wcześniej, ponieważ przed rokiem uczynili to 19 marca.

Ostrow juniorzyy
Fot. Paweł Wilczyński
Najstarszy turniej żużlowy w Polsce
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *