Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Znowu będą jednymi z pierwszych w Polsce?! Arged Malesa Ostrów Wlkp. rozpoczyna przygotowania nad torem

żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Redakcja

Żużel. Znowu będą jednymi z pierwszych w Polsce?! Arged Malesa Ostrów Wlkp. rozpoczyna przygotowania nad torem

Wielbicieli ostrowskiego speedwaya w ostatnich latach przyzwyczaiło się do tego, że Arged Malesa Ostrów Wlkp. był jednym z pierwszych klubów, który wychodził na tor po zimowej przerwie. Prezes Waldemar Górski ogłosił teraz, że klub zamierza wrócić do tej tradycji po przerwie związanej z modernizacją toru w 2022 roku.

W niedzielne przedpołudnie prezes Górski podzielił się dobrą wiadomością z kibicami za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku, informując, że klub rozpoczyna zabawy z torem No to jutro zaczynamy zabawę z torem — napisał. To oznacza, że Arged Malesa Ostrów Wlkp. prawdopodobnie będzie ponownie jednym z pierwszych klubów, który zacznie przygotowania do nowego sezonu.

Prezes Górski wcześniej już przyzwyczaił kibiców do bezpośredniego kontaktu, a teraz zapewnił, że prace nad torem ruszają. To dobra wiadomość dla kibiców, a także dla nowych zawodników, którzy dołączyli do drużyny przed nowym sezonem.

W składzie Arged Malesy pojawiło się kilku nowych zawodników, takich jak Frederik Jakobsen, Gleb Czugunow i Wiktor Jasiński. Do drużyny powrócił również Chris Holder, indywidualny mistrz świata z sezonu 2012. Szybkie przygotowanie toru jest kluczowe dla nowych zawodników, którzy muszą dostosować się do warunków na ostrowskim owalu.

Ważne jest również, że zima okazała się łagodna, co pozwala na szybkie przygotowania toru bez konieczności inwazyjnych prac modernizacyjnych. Prezes Górski, znany z zaangażowania, sam weźmie udział w pracach przygotowawczych. Pierwszy mecz w ramach Metalkas 2. Ekstraligi na własnym torze Arged Malesy Ostrów Wlkp. odbędzie się 21 kwietnia przeciwko Energa Wybrzeżu Gdańsk. Poprzedzi go wyjazdowy pojedynek w Bydgoszczy tydzień wcześniej.

MAAS 170923 19
Fot. Marta Astachow
Arged malesa 2
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *