Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

W Ostrowie mają problem z torem. Mariusz Staszewski mówi jednak, kiedy mogą wyjechać na tor

Mariusz Staszewski
fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Jakub Bielak

W Ostrowie mają problem z torem. Mariusz Staszewski mówi jednak, kiedy mogą wyjechać na tor

We wszystkich żużlowych miastach zaczynają powoli przebierać nogami na myśl o początku sezonu. Zanim on nastąpi, trzeba oczywiście wyjechać najpierw na jazdy indywidualne, potem zacząć się ścigać spod taśmy w gronie drużynowym, a następnie uczestniczyć w sparingach. Na jakim etapie przygotowań do wyjazdu na tor są w Ostrowie?

Arged Malesa Ostrów w lutym nie wyjedzie

W niektórych miastach poważnie przymierzają się do wyjazdu na tor jeszcze w lutym. W większości ośrodków chcą jednak na spokojnie poczekać na dobrą pogodę i wysłać zawodników na motocykle w marcu. W Ostrowie nie ma aktualnie mowy o wyjeździe na domowy owal. Mariusz Staszewski tłumaczy dlaczego.

Przede wszystkim musi przestać padać, bo obecnie to spory problem. Tor jest w kiepskim stanie. Potrzebujemy tygodnia dobrej pogody, żeby dojść z wszystkim do ładu. Plan jest jednak dość konkretny, bo chciałbym wyjechać na pierwszy trening pomiędzy 5 a 10 marca – mówi dla „Kuriera Ostrowskiego” trener Arged Malesy Ostrów.

Cały skład przyjedzie

Przed sezonem 2024 w Ostrowie doszło do wymiany niemal całego składu seniorskiego, a w obliczu odejścia Jakuba Krawczyka sporo również zmieniło się wśród młodzieżowców. Ze „starej gwardii” zostali tylko Tobiasz Musielak oraz Sebastian Szostak. Złośliwi mówią, że nowi zawodnicy Arged Malesy Ostrów to łapanka z zawodników za słabych na PGE Ekstraligę. Wszyscy jednak mają ambicję, by powrócić do dobrej dyspozycji po słabym sezonie i pojawią się w Ostrowie, gdy tylko będzie możliwość trenowania.

Z frekwencją nie będzie najmniejszego problemu. Każdy z zawodników deklaruje, że pojawi się w Ostrowie. Później czekają nas sparingi. Przed pierwszym z nich potrzebujemy czterech, pięciu treningów – mówi Staszewski lokalnemu portalowi.

trener stali gorzów
Fot. Marta Astachow
żużel
fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *