Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Poznaliśmy kolejny kierunek przedsezonowych sparingów Polonii Bydgoszcz

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jan Kamiński

Żużel. Poznaliśmy kolejny kierunek przedsezonowych sparingów Polonii Bydgoszcz

Sezon 2024 zbliża się coraz to większymi krokami. Nie budzi więc zdziwienia to, że kolejne polskie kluby oznajmiają swoich kibiców o spotkaniach towarzyskich, które mają pomóc drużynie przygotować się do rozgrywek ligowych oraz umożliwić sprawdzenie swoich sił na tle innych zespołów. Teraz o kolejnych meczach poinformowała Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

Ekipa „Gryfów” minione rozgrywki 1. Ligi Żużlowej zakończyła na etapie półfinału, po porażce z drużyną ROW-u Rybnik. Następny sezon ma być dla nich jednak szansą na osiągnięcie większych sukcesów. Z tego powodu zaplanowano 2 spotkania z ekstraligowym zespołem, Apatorem Toruń. Pierwszy mecz odbędzie się na Motoarenie, drugie natomiast na torze bydgoszczan. Odpowiednio 4 i 5 kwietnia.

Warto przypomnieć, że wcześniej zostały już ogłoszone 2 sparingi z Unią Leszno 22 i 23 Marca. Działacze Polonii stawiają więc na sprawdzenie możliwości swoich zawodników, poprzez jazdę z klubami na co dzień występują szczebel wyżej. Bydgoszczanie są stawiani w roli jednego z kilku faworytów do wygrania Metalkas 2. Ekstraligi. Mają w tym pomóc między innymi Krzysztof Buczkowski czy Kai Huckenbeck. Jak Polonia Bydgoszcz poradzi sobie w sparingach i rozpocznie rozgrywki na zapleczu PGE Ekstraligi? Tego dowiemy się już niedługo.

Tomasz Bajerski
Fot. Sonia Kaps
żużel
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *