Żużel - Best Speedway Tv

Żużel. Kiedy Zawodnik z Internetu dostanie swoją szansę u Mistrza Polski? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żużel. Kiedy Zawodnik z Internetu dostanie swoją szansę u Mistrza Polski?

Żużel

Żużel. Kiedy Zawodnik z Internetu dostanie swoją szansę u Mistrza Polski?

Po odniesieniu kontuzji, przez Dominika Kuberę, sztab szkoleniowy stanął przed nie lada zagwozdką – kim zastąpić swojego lidera? Wychowanek Unii Leszno jest zawodnikiem U-24, więc pole do popisu na rynku transferowym jest znacznie ograniczone. Istnieje kilka możliwości, a jedną z nich jest danie szansy Anttiemu Vuolasowi.

Żużel. Czy pogoda przeszkodzi w rozegraniu kolejnego meczu w Lublinie?

Sam zawodnik, jak przyznał Piotr Więckowski na antenie Radia Freee pojawił się w klubie dość przypadkowo. Jak widać jednak, to był strzał w “dziesiątkę”, ponieważ zawodnik został w Lublinie na następny sezon.

Antti Vuolas wziął się z internetu. To był strzał. Szukaliśmy zawodników, coś się kliknęło i wyskoczył Vuolas. Przyjechał, spróbował, spodobał się trenerowi i pojechał od razu w zawodach. – przyznał działacz Platinum Motoru.

23-latek jest na ten moment 3. zawodnikiem Ekstraligi U-24. Wygrał 5 na 8 wyścigów, a jego średnia biegopunktowa jest wręcz astronomiczna: 2,625. Choć trzeba w tym miejscu zwrócić uwagę, że Vuolas wystąpił do tej pory tylko w ośmiu wyścigach.

Żużlowiec klubu z Lublina dodatkowo rywalizował w niedzielnym SEC Challenge w Nagyhalasz. W mocnej obsadzie zdobył 6 punktów. Był wyżej sklasyfikowany między innymi przed zawodnikiem ZOOleszcz GKM-u Grudziądz – Fredrikiem Jakobsenem.

Tak więc nie jest to wykluczone, że to Fin wystąpi wkrótce w składzie Mistrza Polski. Przy odpowiednim wsparciu sprzętowy, wcale nie jest na straconej pozycji w PGE Ekstralidze.

Reklamy

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×