Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Jak Wiktor Lampart poradzi sobie na Wyspach? Transfer może mieć wpływ na wyniki Apatora

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Jak Wiktor Lampart poradzi sobie na Wyspach? Transfer może mieć wpływ na wyniki Apatora

22-letni Lampart zdecydował się po raz pierwszy w swojej karierze spróbować swoich sił w angielskiej Premiership. Zawodnik szuka kolejnych okazji do jazdy i szlifowania swoich umiejętności jazdy na żużlu. Polskie kluby miały już jednak nieprzyjemne doświadczenia związane ze startami ich zawodników w tamtejszych ligach.

Sięgnęło po niego Birmingham Brummies z Premiership

Nowym pracodawcą Wiktora Lamparta został Birmingham Brummies. W klubie są zachwyceni pozyskaniem Polaka i uznają go za duże wzmocnienie ich zespołu. Sam zawodnik również pozytywnie podchodzi do nowej dla niego współpracy.

Uczyłem się jazdy tylko z seniorami, ale nie miałem zawodów łatwiejszych niż PGE Ekstraliga. Wszystkie zawody, w których brałem udział, to były mistrzostwa Polski, polskie kwalifikacje, Złoty Kask, Ekstraliga czy sparingi, więc nie było łatwo. Dlatego cieszę się, że w przyszłym sezonie będę miał więcej okazji do startów za sprawą kontraktu w Wielkiej Brytanii – powiedział Lampart cytowany przez klubową stronę klubu z Birmingham.

W ekipie Brummies oprócz 22-latka na ten moment zakontraktowani są Tom Brennan, Zach Cook, Leon Flint oraz Steven Worrall. Do drużyny oczywiście dołączą jeszcze nowe twarze, ale na chwilę obecną Polak jest obok Australijczyka Zacha Cooka jedynym zagranicznym zawodnikiem w klubie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV – kliknij TUTAJ

Apator będzie się martwił?

W Polsce 22-latek rzecz jasna reprezentuje barwy For Nature Solutions KS Apatora Toruń. Zawodnik w sezonie 2023 po raz pierwszy startował jako senior, a konkretniej jako zawodnik U-24. Przed nim pozostały jeszcze dwa lata na tej pozycji i w Toruniu oczekują, że będzie to wyłącznie stały rozwój, a nie kroki w tył. Jazda w Anglii z jednej strony może pomóc, ale jest też druga strona medalu – zwiększone ryzyko kontuzji.

W Toruniu kibice i działacze będą z pewnością wyczekiwali wieści z dni meczowych Birmingham Brummies. Gdyby Lampart doznał poważnej kontuzji, klub znalazłby się w nieciekawym położeniu. Starty na Wyspach są korzystne dla rozwoju samego żużlowca w kontekście startów w imprezach indywidualnych organizowanych za granicą, ale do jazdy w PGE Ekstralidze takie doświadczenie raczej się nie przyda. Tory w Polsce nie mają bowiem nic wspólnego z tymi, z którymi będzie się mierzył 22-latek na Wyspach Brytyjskich.

Lampart 2
Fot. Roman Biliński
Lampart 3
Fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *