Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Żużel. Polak trafił na Wyspy! Apator będzie miał z tego pożytek?

Wiktor Lampart
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Polak trafił na Wyspy! Apator będzie miał z tego pożytek?

Wiktor Lampart został ogłoszony nowym zawodnikiem Birmingham Brummies na sezon 2024. Dla młodego Polaka będzie to pierwszy sezon na Wyspach Brytyjskich. Nowe doświadczenia z jazdy po wymagających technicznie torach mają mu pomóc w skutecznej rywalizacji na poziomie PGE Ekstraligi, a także w zawodach indywidualnych.

Niespodziewany transfer na Wyspy

Wiktor Lampart przebąkiwał w trakcie sezonu, że być może będzie chciał spróbować swoich sił na Wyspach Brytyjskich. Informacja o jego zatrudnieniu przez Birmingham Brummies zaskoczyła jednak zdecydowaną większość kibiców. O zawodniku Apatora bardzo pochlebnie wypowiadają się działacze Birmingham Brummies.

Fakt, że byliśmy w stanie przyciągnąć do siebie zawodnika takiego kalibru jak Wiktor, mówi według mnie sporo. On był na radarze kilku klubów z Premiership przez ostatnich parę lat, ale to my wykonaliśmy ruch i go zdobyliśmy. Oczywiście jazda na angielskich torach będzie dla Wiktora czymś innym i może mu zająć chwilę zadomowienie się w tej lidze, zwłaszcza na torach wyjazdowych – tak o transferze mówi dyrektor sportowy klubu, Nigel Tolley, cytowany przez klubowe media.

Spoglądamy na różnych młodych zawodników, którzy interesują nas w kontekście ich ściągnięcia do Wielkiej Brytanii i do Brummies. Wiktor był bardzo polecany i pokazał, że chce tu z nami być. Negocjacje między nami nie trwały długo i myślę, że będzie on świetnym nabytkiem – to z kolei słowa Laurenca Rogersa, aktualnego „dyrektora żużla” w klubie z Birmingham.

Apator Toruń liczy na poprawę wyników

Wiktor Lampart ma za sobą pierwszy sezon w gronie seniorów. Nie był on wymarzony dla młodego zawodnika, jednak w drugiej połowie sezonu jego wyniki uległy widocznej poprawie. Ostatecznie zakończył on rozgrywki PGE Ekstraligi ze średnią 1,351 punktu na bieg. W Toruniu oczekują, że w sezonie 2024 jego wyniki wskoczą na jeszcze wyższy poziom. Jazda w Anglii ma w tym wydatnie pomóc.

Apator medal
Fot. Arkadiusz Siwek
Apatora Toruń
Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *