Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Gmina Rawicz pomoże Kolejarzowi. Głos zabrał burmistrz miasta

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Gmina Rawicz pomoże Kolejarzowi. Głos zabrał burmistrz miasta

Przyszłość Kolejarza Rawicz stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Wiele w ostatnim czasie działo się w Rawiczu, a sam klub przez te wydarzenia miał nie wystartować w tegorocznej Krajowej Lidze Żużlowej. Dla klubu jest jednak szansa, a głos w tej sprawie zabrał również burmistrz miasta.

Piotr Rusiecki w wywiadzie dla elka.pl mówił ostatnio, że jest gotów pomóc rawickiemu klubowi, z czym wiązałby się powrót współpracy między Unią Leszno a miejscowym Kolejarzem. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił również burmistrz Rawicza, Grzegorz Kubik. Ze wpisu opublikowanego przez niego na Facebooku możemy dowiedzieć się, że spotka się on z prezesem leszczyńskiej Unii, a także jest ciągle w kontakcie z wiceprezesem drużyny z Rawicza.

Kubik przyznał również, że gmina nie może sama finansować działania klubu, dlatego ważni są sponsorzy, mogący pokryć koszta utrzymania klubu. Sama gmina zapewnia obiekty sportowe i częściowe dofinansowanie. Burmistrz wylicza również, że w ostatnim czasie wydali na rzeczy związane z infrastrukturą stadionową około pół miliona złotych.

Grzegorz Kubik na koniec zapewnił, że jako gmina zrobią wszystko, na co mają wpływ, aby Kolejarz Rawicz mógł wystartować w nadchodzących rozgrywkach ligowych. Będzie to jednak trudne zadanie, z czego zdają sobie sprawę w Rawiczu.

Pełne oświadczenia Grzegorza Kubika:

Żużel
Fot. Czarny Productions
żużel
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *