Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Keynan Rew po słabej formie w Australii, czy odnajdzie formę w Lesznie?

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

Żużel. Keynan Rew po słabej formie w Australii, czy odnajdzie formę w Lesznie?

Kadra Fogo Unii Leszno przed nadchodzącym sezonem PGE Ekstraligi nie prezentuje się zbyt imponująco w świetle wydarzeń żużlowych. Do zespołu, który w poprzednim roku walczył o utrzymanie, dołączył Andrzej Lebiediew, zastępując Chrisa Holdera. Na pozycję U24 wrócił młody mistrz Australii, Keynan Rew. Niestety, mimo że uważano go za pewniaka do składu, jego forma w światku żużla pozostawia wiele do życzenia i może być poważnym problemem dla „Byków” w 2024 roku.

Historia Keynana zaczęła się w 2022 roku, kiedy podpisał kontrakt z Unią Leszno, a następnie został wypożyczony do Wilków Krosno. Tam prezentował solidne umiejętności żużlowe, przyczyniając się do awansu drużyny do PGE Ekstraligi i zdobywając tytuł młodzieżowego mistrza Australii. Przed sezonem 2023 miał szansę na stałe miejsce w Lesznie, ale został ponownie wypożyczony, tym razem do Wybrzeża Gdańsk.

Niestety, jego przygoda na północy Polski nie była tak udana, a średnia punktowa w 1. Lidze Żużlowej była niższa niż oczekiwano w kontekście wydarzeń żużlowych. W dodatku w cyklu SGP 2 zajął jedynie czwarte miejsce, co było rozczarowaniem. Mimo to Unia Leszno, zmuszona brakiem miejsca U24, musiała sprowadzić Keynana z powrotem, aby wzmocnić swoją drużynę żużlową.

Obecnie Australijczyk nie prezentuje się dobrze w sezonie indywidualnych mistrzostw Australii. Zajął dopiero 12. miejsce i często upadał na torze, mając problemy z płynną jazdą. To z pewnością niepokoi kibiców Leszna, zwłaszcza jeśli chcą uniknąć trudności w utrzymaniu się w lidze. Klub ma jednak alternatywę w postaci Nazara Parnickiego, Ukraińca.

Wnioski są jasne: jeśli Fogo Unia Leszno chce uniknąć kłopotów w sezonie żużlowym, Keynan Rew musi poprawić swoją formę znacznie bardziej niż podczas zawodów w Australii. Kluczowe będą jego występy na żużlu, aby pomóc drużynie w walce o utrzymanie się w PGE Ekstralidze.

343880380 781076446962255 7132545445116690075 n
Fot. Czarny Productions
Keynan Rew
Fot. Wybrzeże Gdańsk

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *