Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Fogo Unia Leszno z dotacją od miasta na sezon 2024! Spora kwota na odciążenie klubu

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Fogo Unia Leszno z dotacją od miasta na sezon 2024! Spora kwota na odciążenie klubu

W budżecie miasta Leszna na rok 2024 znalazło się 2,5 miliona złotych na promocję poprzez sport, aż dwa miliony zostaną przeznaczone na najbardziej znany klub w regionie, czyli Fogo Unię Leszno, tę informację na swoim mediach społecznościowych potwierdził nowy dyrektor zarządzających „Byków” Sławomir Kryjom.

Jak poinformował Sławomir Kryjom na swoich mediach społecznościowych w uchwalonym budżecie miasta Leszna na promocję przez sport znalazło się 2,5 miliona złotych. Około 2 miliony przeznaczone zostaną na Fogo Unię Leszno, natomiast pozostałe 500 tysięcy na wsparcie pozostałych klubów w mieście. Jest to bardzo dobra informacja dla klubu z Leszna, tym bardziej że na sezon 2023 „Byki” otrzymały zaledwie pół miliona złotych.

Ikona witryny

Przypomnijmy, że Fogo Unia Leszno była jedną z drużyn, która otrzymała karę za niewywiązanie się z regulaminu szkoleniowego 2022 i za jej niezapłacenie nie dostała licencji na sezon 2024. Klub odwoływał się od decyzji PZM, jednak nic to nie dało i żeby wystartować w przyszłym sezonie musieli się ugiąć. Na pewno tak wysoka dotacja z miasta pozwoliła zrekompensować karę.

Byki
Fot. Czarny Productions
Żużel
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *