Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Nowy dyrektor zarządzający Fogo Unii Leszno ocenił transfer Andrzeja Lebiediewa oraz całą drużynę

Żużel
Fot. Patrycja Sobiech

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Nowy dyrektor zarządzający Fogo Unii Leszno ocenił transfer Andrzeja Lebiediewa oraz całą drużynę

W listopadowym okienku transferowym Fogo Unię Leszno zasilił Andrzej Lebiediew, zakontraktowanie Indywidualnego Mistrza Europy z 2017 roku ocenił powracający do klubu z Leszna po 13 latach w roli dyrektora zarządzającego Sławomir Kryjom.

Zmiany w karierze Łotysza

Fogo Unia Leszno po sezonie 2023 pożegnała się z dwoma „Kangurami” Chrisem Holderem oraz Jaimonem Lidseyem, jedyną nową twarzą w drużynie na następne rozgrywki jest Andrzej Lebiediew. Łotysz reprezentował barwy Cellfast Wilków Krosno, którzy pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową po jednym sezonie. Dla Lebiediewa będzie to sezon dużych zmian, nie tylko zmienił drużynę w Polsce, ale także został stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Sławomir Kryjom był gościem audycji Radia Elki, podczas której wyraził opinię na temat tego transferu.

– Andrzej jest ambitnym zawodnikiem, znamy się od dłuższego czasu i mamy bardzo dobrą relację. To jest zawodnik, który zawsze mocno inwestuje w sprzęt i liczę na to, że będzie skutecznym zawodnikiem i będzie przywoził dla nas ważne punkty. Leszczyński tor mu odpowiada, on nie uznaje straconych pozycji i myślę, że charakterem bardzo pasuje do naszej drużyny. – powiedział o Andrzeju Lebiediewie Sławomir Kryjom dla Radia Elka.

prezes stali gorzów
Fot. Marta Astachow

Skład na sezon żużlowy 2024

Poprzednie rozgrywki obfitowały w wiele kontuzji w drużynie Fogo Unii, na początku rundy rewanżowej z kontuzjami zmagało się aż czterech zawodników, co przełożyło się wyniki zespołu. W pewnym momencie Leszczynianie drżeli o utrzymanie, o które według przewidywań będą walczyć w przyszłym sezonie z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz oraz beniaminkiem z Zielonej Góry. Podczas przygotowań do rozgrywek w 2024 roku w Lesznie jak powiedział dyrektor zarządzający, dbają nawet o najmniejsze detale razem z nowym trenerem „Byków” Rafałem Okoniewski.

Uważam, że nie mamy wcale takiego złego składu i myślę, że jesteśmy w stanie zrobić fajny wynik. Nie będziemy jednak pompować balonika, skupiamy się tylko i wyłącznie na pracy. Jesteśmy po kilku spotkaniach z całą drużyną, rozmowach wspólnych i indywidualnych. Marzy mi się, aby nie było takich plagi kontuzji, jaka była w tym roku. Dbamy teraz z Rafałem Okoniewskim o najmniejsze detale. Zawodnicy przeszli kompleksowe badania lekarskie, czego nie było w poprzednich sezonach. Mamy dużą większą wiedzę na temat zdrowia naszych żużlowców i trenerzy wiedzą, na jakie aspekty mają położyć główny nacisk podczas przygotowań – opowiedział o możliwościach drużyny czy też przygotowaniach do sezonu Sławomir Kryjom dla Radia Elka.

405026946 747270437443289 6823220210876009639 n
Fot. Unia Leszno// Facebook

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *