Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Decyzja w sprawie startu Kolejarza Rawicz została podjęta!

żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Decyzja w sprawie startu Kolejarza Rawicz została podjęta!

To, co było przez wielu przewidywane, już niemal na pewno stało się rzeczywistością. Wszystko wskazuje na to, że Kolejarz Rawicz nie przystąpi w sezonie 2024 do rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej. Tym samym liga pojedzie w sześcio- lub siedmiozespołowym składzie – wszystko zależy od ośrodka w Krakowie.

Kolejarz Rawicz – starty w 2024

Przełomowe informacje przekazał portal sportowegniezno.pl. Dziennikarzom z Wielkopolski udało się skontaktować najprawdopodobniej z jednym z pracowników klubu lub też z osobą z jego bliskiego otoczenia – chce ona pozostać w pełni anonimowa.

Nie ma dosłownie już nic. Cholernie przykro, ale już nikt kto był blisko klubu nie odbiera telefonów. W Rawiczu nawet nikt już nie chce słyszeć o wspieraniu żużla, takiego „ambarasu” narobiono. Zamiast żużlowców, windykatorzy się tylko kręcą wokół stadionu. Prezesa jeszcze niedawno by na rękach noszono, bo zaraził mnóstwo ludzi żużlem, a niektórzy nie wiedzieli nawet w jakich kaskach jeździ się po torze. Teraz gdy odszedł, większość także dała sobie spokój. Może coś chociaż wyjdzie z akademii pit-bike, bo trochę dzieciaków tam chodzi – przekazuje wypowiedź anonimowego rozmówcy portal sportowegniezno.pl

Przypomnijmy, że niedawno jednak zostały przekazane informacje zdecydowanie bardziej pozytywne dla przyszłości rawickiego żużla. Teraz wiele wskazuje jednak na to, że prace nad dołączeniem drużyny do stawki KLŻ zakończyły się fiaskiem.

Krajowa Liga Żużlowa w okrojonym składzie

Nie spełni się więc wymarzony dla wszystkich kibiców scenariusz, gdzie w każdej z trzech żużlowych lig w Polsce wystartuje osiem zespołów. Taka sytuacja była mało prawdopodobna i wszyscy zdawali sobie z tego sprawę już wtedy, gdy kończył się sezon 2023. Pozostaje trzymać kciuki za to, by do rywalizacji ostatecznie zgłosiła się drużyna z Krakowa, niezależnie od tego w jakiej formie miałaby wystartować w rozgrywkach – czy jako druga drużyna Texom Stali Rzeszów, czy jako zupełnie niezależny kadrowo twór.

Lada chwila Główna Komisja Sportu Żużlowego powinna ogłosić terminarz dla najniższej z klas rozgrywkowych. Zobaczymy, czy będzie w nim widniał klub z dawnej stolicy Polski.

Rawicz
Fot. Czarny Productions
Rawiccz
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *